W związku z tym, że niedawno zawiązał się Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, w czwartek pytano Jarosława Kaczyńskiego o jego stosunek do zakazania aborcji. Jak stwierdził prezes PiS, jego partia „w ogromnej większości” poparłaby taki pomysł.

Choć Kaczyński stwierdził, że „w takich sprawach nie ma w partii dyscypliny”, to jest pewien ogromnego, a nawet całkowitego poparcia dla zakazu aborcji ze strony członków PiS.

„W mojej partii w takich sprawach nie ma dyscypliny. Jeśli dzisiaj mógłbym w tej sprawie coś przewidywać, to jestem przekonany, że ogromna większość klubu, a może wszyscy, poprą tę propozycję” – oświadczył lider partii rządzącej.

Pytany o swoje zdanie w kwestii zmiany ustawy regulującej dokonywanie aborcji, Kaczyński wymijająco stwierdził, że „podlega nauce biskupów”.

„W tych sprawach jako katolik podlegam nauce, którą głoszą biskupi i co do tego nie ma wątpliwości”.

Także Beata Szydło wypowiedziała się na ten temat. Premier określiła się jako zadeklarowaną przeciwniczkę aborcji. Podkreśliła jednak, że w razie głosowania nad ustawą dotyczącą zakazu aborcji, „każdy pokieruje się swoim sumieniem”.

„Jeżeli chodzi o moje zdanie – o zdanie Beaty Szydło – tak, popieram tę inicjatywę. To moja decyzja, a nie całego PiS. Każdy z nas będzie kierował się własnym sumieniem” – powiedziała premier.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

Zobacz również