PiS poniżył rodziny smoleńskie! Będzie bojkot rocznicy

PiS poniżył rodziny smoleńskie! Będzie bojkot rocznicy Źródło: Fot. Flickr

Już jutro tzw. rocznica smoleńska. Okazuje się, że może być problem z godnym upamiętnieniem tragedii. Szykuje się potężny skandal. 

Część rodzin ofiar z 10 kwietnia 2010 roku czuje się upokorzona przez Prawo i Sprawiedliwość oraz aparat urzędniczy zajmujący się organizacją obchodów rocznicowych.

Rodziny smoleńskie czują się poniżone

Bliscy poległych narzekają na czas i formę zaproszeń oraz mało szczegółowy program. Nie podobają im się też niektóre elementy składające się na wydarzenie takie jak na przykład oficjalne powitanie "Klubów Gazety Polskiej". Okazuje się, że rodziny ofiar zostały zaproszone na ostatnią chwilę i to nie za pomocą poczty tradycyjnej, a w formie e-maili. Długo też nie wiadomo było, kto będzie przemawiał w imieniu bliskich osób zmarłych wskutek katastrofy.

Rocznica smoleńska pełna kontrowersji

Dopiero przyciśnięty przez dziennikarzy Jacek Sasin na antenie "Radia Zet" wyjawił, iż będzie to Jarosław Kaczyński. - Wydaje się, iż naturalne będzie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, dlatego że jest bratem prezydenta, który zginął w tej katastrofie - powiedział polityk. Inna osobą, która ma oficjalnie przemówić podczas uroczystości jest prezydent Andrzej Duda. Wielkie kontrowersje wzbudza też kwestia zaproszeń na posiedzenie podkomisji Antoniego Macierewicza, która ma przedstawić raport dotyczący przyczyn tragedii.

Deresz nie otrzymał zaproszenia

Okazuje się, że aparat urzędniczy postanowił dokonać selekcji rodzin ofiar. Na przykład Paweł Deresz twierdzi, że w ogóle nie otrzymał zaproszenia. - Ja nie otrzymałem żadnego zaproszenia na posiedzenie podkomisji - żali się na łamach Wp.pl mąż zmarłej Jolanty Szymanek-Deresz. - Jestem przez pana ministra Macierewicza i cały PiS traktowany jako wróg, zapewne z tego powodu zaproszenia nie otrzymałem - dodaje mężczyzna.

Nowacka też oburzona

- "Zaproszenie” na moją pocztę e-mailową przyszło w sobotę - wzburza się z kolei Barbara Nowacka córka Izabeli Jarugi-Nowackiej. - Nawet, gdybym chciała przyjść na posiedzenie podkomisji, to otrzymując e-maila w sobotę, nie mam za bardzo możliwości manewru, mimo że jestem mieszkanką Warszawy. A co dopiero ma powiedzieć ktoś, kto mieszka poza stolicą? - retorycznie dopytuje polityk. Proponowane linki:
  1. Smoleńsk: PiS ujawnia ostateczny dowód na "zamach"
  2. Nowe nagrania ws. Smoleńska. Zniszczył skrzydło przed odlotem? 
  3. Były ekspert smoleński życzy śmierci Kaczyńskiemu. "Zdechnij dziadu"
Źródło: Wiadomosci.wp.pl Następny artykuł