Jakiś czas temu głośno było o nagrodach rozdanych ministrom i wiceministrom PiS. Teraz zarządzono, że powinni je oddać i faktycznie większość tak zrobiła. Jednak nie wszyscy. Ujawniono nazwiska osób, które zachował te pieniądze i sprzeciwiły się decyzji Kaczyńskiego. To zdecydowanie jedna z największych kompromitacji Prawa i Sprawiedliwości.

Nagrody rozdane ministrom wzbudziły duże kontrowersje wśród opozycji oraz Polaków. Tak nagły i krytyczny odzew musiał zostać uwzględniony. Dlatego zapadła decyzja, że ministrowie powinni oddać swoje nagrody i przekazać je np. na Caritas. Wciąż jednak zaznaczając, że jest to ich indywidualna decyzja.

– Trudno sobie wyobrazić, że byłyby osoby, które są członkami partii, a które nie podporządkują się tej decyzji – mówił Michał Dworczyk.

Mimo to znalazły się osoby, które się nie podporządkowały tej decyzji. Zostały nam nawet podane ich nazwiska.

Członkowie PiS, którzy nie oddali nagród

O wszystkim poinformowała Beata Mazurek. To właśnie ona ujawniła nazwiska byłych członków rządu, którzy nie oddali przyznanych pieniędzy. Są to Anna Streżyńska, Paweł Szałamacha i Dawid Jackiewicz.

– Wszystkie osoby, które są czynnymi politykami, które są w parlamencie, które były zobligowane, żeby przekazać te pieniądze, przekazały je mówiła Mazurek

Według internautów PiS w ten sposób się skompromitował. Byli członkowie rządu pod przewodnictwem Beaty Szydło zignorowali polecenie wydanie przez samego prezesa. Pokazując w ten sposób, ile dla nich znaczą jego słowa i jaki ma on wpływ na dawnych członków swojego rządu.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

zobacz także:

  1. NIE na prezydenta ani premiera! Tusk wystartuje w INNYCH wyborach, przechytrzył wszystkich
  2. Agata Duda zrujnuje karierę prezydenta? Ujawniono plan pierwszej damy
  3. PiS nie będzie mógł dłużej sam rządzić! Musi znaleźć koalicjanta albo straci władzę

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]


Ale WSTYD! Największe wpadki słowne Jarosława Kaczyńskiego

źródło: natemat.pl