PiS płaci za kobiece piersi! Córka Macierewicza dostała sporą kasę

PiS płaci za kobiece piersi! Córka Macierewicza dostała sporą kasę Źródło: screen: youtube.com

Aleksandra Wesołowska, córka Antoniego Macierewicza, jest prezesem Fundacji Bank Mleka Kobiecego, której głównym celem jest promowanie wśród matek metody karmienia piersią. Na ten szczytny cel potrzebne są duże fundusze, które Wesołowska pozyskuje przede wszystkim z dotacji resortu zdrowia. Nie jest to jednak jedyne źródło wsparcia ze strony instytucji państwowej.

Fundacja promuje karmienie piersią nie tylko wśród matek, ale także wśród lekarzy. Organizacja prowadzi ogólnopolski program "Mleko mamy dla wcześniaka", który pozwala na udostępnienie mleka matkom, które nie mogą karmić piersią swoich nowo narodzonych dzieci. W ramach zadania "Promowanie inicjatyw dotyczących prawidłowego żywienia noworodków" Fundacja Bank Mleka Kobiecego dostała od Ministerstwa Zdrowia prawie 50 tys. złotych. Fundacja Aleksandry Wesołowskiej nie jest zależna od obecnie rządzącej partii. Sama pani prezes zachęca do niełączenia jej fundacji z sytuacją polityczną kraju.

Inne źródła przychodów Banku Mleka

Dr Aleksandra Wesołowska jednak dopiero od rozpoczęcia rządów PiS zaczęła dostawać dofinansowanie od PZU. W roku 2016, w którym łączna kwota dochodów Fundacji wynosiła 527 tys. złotych, aż 100 tys. złotych dotacji pochodziło od PZU. Najwięcej, bo aż 398 tys. pochodzi z projektu Laktotech, który finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Ostatnią cegiełkę do wspierania fundacji dokłada warszawski urząd miejski - około 12 tys. złotych. Rok wcześniej łączne przychody Fundacji Bank Mleka Kobiecego wynosiły o wiele mniej - zaledwie 137 tys. złotych. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński to przy nim BIEDAK. Donald Tusk zarabia grube miliony, wiemy ile
  2. Koszmarny dramat w rodzinie Przemysława Salety. Została już tylko wiara w cud
  3. Po pogrzebie żony, Borkowskiego okradła własna rodzina. Teraz chcą zabrać mu dzieci
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News