PiS ich oszukał. Dawny sojusznik ogłosił, że masowo wyjdzie na ulice

PiS ich oszukał. Dawny sojusznik ogłosił, że masowo wyjdzie na ulice Źródło: Fot. Pikio.pl

PiS cieszyło się na początku swych rządów po wygranych wyborach parlamentarnych 2015 gigantycznym poparciem ze strony Piotra Dudy. W ciągu trzech lat przewodniczący NSZZ „Solidarność” zmienił jednak zdanie na temat obozu władzy, twierdząc otwarcie, iż został oszukany. Jak zapowiedział, już wkrótce jego środowisko masowo wyjdzie na ulice.

PiS zabiegał nigdyś otwarcie o wsparcie ze strony Dudy oraz całej "Solidarności". Wzbudzało to niemałe kontrowersje, jednak sami związkowcy zdawali się być stanowczo przekonani co do słuszności swych politycznych przywiązań. Czas ostatecznie zweryfikował jednak ich poglądy, brutalnie odwracając je na niekorzyść Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników.

PiS oszukał związkowców, Piotr Duda ma dość

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” niespodziewanie zdecydował się więc w bardzo stanowczych słowach wypowiedzieć na temat swoich odczuć związanych z poczynaniami polityków Zjednoczonej Prawicy na wpływowych stanowiskach. Nie ukrywał przy tym ogromnego rozgoryczenia oraz poirytowania, używając bardzo gorzkich słów. - Zostaliśmy oszukani przez PiS - powiedział niezwykle stanowczo i otwarcie Piotr Duda w wywiadzie na antenie TVP Info. Czym politycy Prawa i Sprawiedliwości tak znacząco urazili oraz zniechęcili do siebie Solidarność? Dla lidera związkowców prawdziwy problem stanowi obecnie fakt, iż większość pracowników budżetówki zarabia zdecydowanie mniej niż mundurowi. Funkcjonariusze dostali bowiem podwyżki, o które przez długi czas rzeczywiście zabiegali. Zdaniem Dudy pracownicy innych sektorów, w tym urzędnicy także powinni w końcu zacząć zarabiać znacznie więcej. - Trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc. (...) Jeśli rządzący się nie opamiętają, to faktycznie sytuacja może być zła - stwierdził w bardzo bezpośredni sposób przedstawiciel związkowców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na ulice polskich miast wyjdą tysiące niezadowolonych pracowników?

Warto zaznaczyć, że Piotr Duda planuje w imieniu Solidarności przedstawić najważniejsze postulaty, o które obecnie walczy, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej. Jak jednak zapowiedział, już wkrótce na ulice wyjdą tysiące protestujących, otwarcie okazując swoje niezadowolenie. - Ci, którzy prowadzą dialog przy stole negocjacji nie osiągają nic albo prawie nic, a ci, którzy wychodzą na ulicę, osiągają prawie wszystko - zagroził w otwarty sposób Duda, nie ukrywając, że on sam oraz współpracujący z nim związkowcy zostali już postawieni pod przysłowiową ścianą. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Chore! Tysiące Polaków żyją w ubóstwie, a urzędnicy wydają miliony na absurdalną przyjemność
  2. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  3. Nie tylko rząd daje pieniądze Rydzykowi! Dostał OGROMNE sumy od…
  4. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
  5. Rydzyk nienawidzi WOŚP, wstrętne słowa. „Jurek Owsiak to DIABEŁ!”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News