PiS oszukał swoich wyborców? Wszystko wyszło na jaw

PiS oszukał swoich wyborców? Wszystko wyszło na jaw

Obietnice wyborcze to to, co politycy lubią najbardziej. Jak idzie z ich spełnianiem? Obecna partia rządząca po wyborach spełniła kilka postulatów. O tym, co PiS zamierza robić z pozostałymi opowiedział Stanisław Tyszka. Wielka kłamstwo wyszło na jaw!

W obietnicach wyborczych PiS znalazło się między innymi rozpoczęcie programu prorodzinnego 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego i zmniejszenie podatku VAT. I o ile dwie pierwsze zostały spełnione od razu po przejęciu rządów, aby nabrać wyborców i pokazać się z dobrej strony, o tyle spełnianie kolejnych obietnic idzie coraz gorzej. I problemem nie jest brak możliwości.

PiS odrzuca projekty swoich własnych obietnic wyborczych!

Jak się okazało, obniżenie podatku VAT w ostatnim czasie było możliwe. W miniony czwartek jednak posłowie PiS ODRZUCILI aż cztery propozycje ustaw, które ten temat poruszały. Jedną z propozycji opozycji było obniżenie VATu 23 i 8 proc. do podstawowych 22 i 7 proc. Niższy podatek miał objąć żywność, a także artykuły i ubranka dla dzieci. Zaakceptowanie ustawy byłoby logicznym krokiem "prorodzinnej Dobrej Zmiany", ale członkowie partii zdecydowali się tego nie robić. Najwyraźniej Jarosław Kaczyński czuje się bardzo bezpiecznie w obecnej pozycji. Możliwe też, że ostatnie obietnice spełnią tuż przez wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. "PiS właśnie odrzucił projekt @Kukiz15 obniżający VAT na ubranka i buty dziecięce. A PO ich w tym wsparła. Wstyd! PiS=PO" napisał o całej sytuacji na Twitterze Stanisław Tyszka. "Oto „polityka prorodzinna” w wykonaniu PiS i ich sojuszników z PO." zawtórował sam lider Kukiz'15, Paweł Kukiz. Wyborcy są zgodni - polityka prowadzona przez PiS to bardziej biznes na ich własną korzyść, niż służba Polsce i Polakom. O rosnącej niechęci do partii rządzącej świadczą sondaże, w których coraz mniej osób deklaruje głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann właśnie rozsadziła Polskę. Chodzi o Tuska
  2. Dramat Andrzeja Dudy. Najbliżsi wbili mu nóż w plecy
  3. Ile Kaczyński czekał na operację kolana? Będziecie w szoku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News