PiS oszukał rolników? Ogromny problem z wypłatami "Krowa Plus"

PiS oszukał rolników? Ogromny problem z wypłatami "Krowa Plus" Źródło: Pixabay/Stephanie Albert

Krowa plus, czyli nowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości który miał wspomóc rolników okaże się jednym wielkim niewypałem? Wiele wskazuje na to, że jednej z obietnic wyborczych będzie wyjątkowo ciężko dotrzymać. Partia rządząca może mieć znowu problem z protestami rolników.

Krowa plus może okazać się jednym wielkim niewypałem. Prawo i Sprawiedliwość, aby uspokoić strajkujących rolników, zapowiedziało, że jeśli wygra w wyborach do Parlamentu Europejskiego, to zagwarantuje rolnikom dopłaty 500 zł za każdą krowę i 100 zł za każdego tucznika. Jak się teraz okazuje, rząd może mieć z tym poważny problem.

Krowa Plus miało wesprzeć rolników. Zaskakujące informacje o projekcie partii rządzącej

6 kwietnia w trakcie konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Kadzidle niedaleko Ostrołęki, prezes partii Jarosław Kaczyński, zapowiedział, że nadchodzi finansowe wsparcie dla rolników hodujących zwierzęta. Zagwarantowano, że rolnik, który ma krowy lub świnie z własnego chowu, który jest oparty na paszy własnej produkcji, otrzyma dodatkowe pieniądze od rządu. Wspierani mieli być więc jedynie mniejsi rolnicy operujący w pełni polskim kapitałem. Ponadto, zwierzęta zapewniony będą musiały mieć także "dobrostan", którego warunki dokładnie opisuje unijna dyrektywa.

Pieniądze miały pochodzić ze środków, jakie przekazuje Unia Europejska polskim rolnikom, dokładniej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dlatego też dopłaty dla hodowców były jednym z kluczowych postulatów PiS-u, który miał zachęcić rolników do oddania głosu.

- Z tych środków, a one są niemałe i prawdopodobnie w tej perspektywie budżetowej będą zwiększone, będzie można uzyskać poważne sumy - zapowiadał Jarosław Kaczyński.

Projekt dopłat dla rolników skazany na porażkę? Trudna sytuacja partii rządzącej

Zaskakujące informacje na temat szans powodzenia projektu Prawa i Sprawiedliwości przekazał pracownik "Gazety Wyborczej" Tomasz Bielecki. Całą sprawę skomentował na popularnym portalu społecznościowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Komisja Europejska nie dostała od Polski żadnego wniosku o renegocjacje płatności z polityki rolnej do 2020, które - w razie powodzenia - pozwoliłyby nad dopłaty 'krowa plus' - napisał ze swojego konta na Twitterze.

Wygląda na to, że w budżecie państwa może zabraknąć pieniędzy na wypłaty dla rolników. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości z obszarów wiejskich, a w szczególności hodowcy zwierząt będą mogli czuć się oszukani. Pytanie, czy partia rządząca znajdzie w jakiś sposób środki na wypłaty, czy też będzie musiała świecić oczami przed swoimi wyborcami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach!
  2. Anna Dymna totalnie PONIŻONA. Legendarna aktorka zdradziła, co mówią do niej ludzie na ulicy. To tak przykre, że chce się płakać
  3. Nie żyje 57 osób. Ogromna tragedia wstrząsnęła światem
  4. Szokujący wpis Michała Szpaka. "Zdzira brudna od piątku"
  5. Wstrząsające oświadczenie Owsiaka ws. wyborów. "To wstyd, obciach, coś niepojętego"
  6. Meghan Markle będzie mieć kolejne dziecko? Pojawiają się doniesienia o terminie porodu

Źródło: natemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News