Prawo i Sprawiedliwość nie przestaje zadziwiać. Przepisy, które już niedługo mogą wejść w życie, określane są mianem szaleństwa. Nowe zasady zatrudniania paradoksalnie pozbawią pracy miliony ludzi.

Od prawie półtora roku funkcjonuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy działająca w ramach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jej zadaniem jest stworzenie nowego prawa pracy, które może znacząco uderzyć w pracodawców i zmusić ich do zwolnień.

ZOBACZ TAKŻE: PiS chce zakazać pracy zdalnej. „Tylko z chorym dzieckiem”

Szokujące zmiany

Prace nad przepisami dobiegają właśnie końca i w kilku następnych miesiącach mogą wejść w życie. Dzięki ich działaniu drastycznie wzrosną koszty pracy, które uniemożliwią utrzymanie pracodawcom obecnej ilości zatrudnionych.

Już dziś koszty pracy są bardzo wysokie, co nakłania właścicieli firm do zaniżania pensji, czy późnego ich wypłacania. Projektowane prawo jeszcze bardziej pogorszy tę sytuację, zmuszając przedsiębiorców chcących, co oczywiste zarobić, do zwalniania pracowników. W efekcie pracę może stracić miliony Polaków, których sytuacja i tak już nie jest najlepsza.

Prawo ma przede wszystkim zlikwidować tzw. „umowy śmieciowe”, zmuszając przedsiębiorców do podpisywania z zatrudnionymi umowy o pracę i wydłużyć do 26 dni, liczbę dni wolnych od pracy dla wszystkich pracowników. Wcześniej taka liczba obowiązywała jedynie pracowników o stażu powyżej 10 lat.

ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNE: Gigantyczna zmiana w rządzie! Czegoś takiego nikt się nie spodziewał

źródło: crowdmedia.pl

Za tak wykonaną pracę kogoś powinni zwolnić... [ZDJĘCIA]

10 znanych marek, które zbiły fortunę na współpracy z nazistami

...

Zobacz również