PiS nie ma szans, żeby się z tego wybronić! Grupa osób, która zazwyczaj wspierała działa partii rządzącej, tym razem zaczyna opowiadać się przeciwko niej. Swój głos w tej sprawie zabrał Abp Wojciech Polak. Tymi słowami nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Związek Kościoła z partią rządzącą nie budzi żadnych wątpliwości. Od lat powszechnie wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość składa się z polityków o poglądach konserwatywnych, a nade wszystko chrześcijańskich. Z tego powodu PiS chętnie wspiera Kościół Katolicki, uznaje religię za główną wykładnię i to też na niej opiera swoje działania polityczne. Kościół zyskał za rządów partii Jarosława Kaczyńskiego liczne dotacje. PiS stara się wspierać księży i biskupów, nie tylko przekazując dalej wiarę chrześcijańską, ale przede wszystkim finansowo.

Okazuje się jednak, że ten układ nie jest aż tak korzystny dla Kościoła, jak mogłoby się wydawać. Abp Wojciech Polak wprost mówi: „To związek, który nie służy Kościołowi”.

Co PiS dobrze rządzi? Abp Wojciech Polak tłumaczy wszystko Polakom

Jak się okazuje, Abp Wojciech Polak przyznaje, że PiS szkodzi Kościołowi. Przede wszystkim przeszkadza mu to, że księża angażują się w sprawy polityczne kraju, a na niedzielnej mszy kazanie obiera niekorzystny kierunek, właśnie związany z polityką.

– Nie jestem odpowiedzialny za polityków, ale jako biskup jestem odpowiedzialny za księży i diecezję i będę przestrzegać przed tym, żeby nie dać się wmanewrować w doraźną politykę. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to związek, który nie służy Kościołowi i powoduje osłabienie wolności głoszenia, wikłając Kościół w doraźne układy – zaznacza metropolita gnieźnieński.

Według Arcybiskupa, wierzący nie powinni się obawiać zaostrzenia prawa aborcyjnego, ponieważ „gdy władza zmieni się na bardziej liberalną, może ułatwić przerywanie ciąży”. Te słowa oburzają niektórych katolików. Zaskakuje ich, że to właśnie Abp Wojciech Polak głosi takie poglądy, podczas gdy księża z mniejszych parafii usilnie przekonują wierzących, by głosować na PiS i nie dać dojść do władzy tym „bardziej liberalnym” partiom.

PRZECZYTAJ: W końcu! Sąd ujawnia, czy Kaczyński kazał lądować w Smoleńsku

PRZECZYTAJ: Dudzie nie zostało wiele czasu. Pierwszy raz w historii polski prezydent tego dokonał

PRZECZYTAJ: Sunia husky i malusieńki szpic – ich szczeniak wygląda cudownie! Zakochasz się!

fot. wikipedia
Anna Zalewska i rząd PiS
Fot. Wikipedia
Marek Migalski
fot. flickr.com

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa

Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...