Ten pomysł Prawa i Sprawiedliwości z pewnością wywoła sprzeciw nawet największych zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego. Rządzący doszli bowiem do wniosku, że Polakom należy znacznie ograniczyć dostęp do alkoholu. Jak twierdzą, „starsi Polacy toną w morzu wódki, młodsi w morzu piwa”.

Na pomysł ograniczenia Polakom dostępu do alkoholu PiS wpadł podczas konferencji „Ku trzeźwości narodu”, która odbyła się w Sejmie. Podczas niej czołowi politycy władzy spotkali się z polskimi biskupami i debatowali nad szkodliwością alkoholu. Zgodnie stwierdzili, że napoje wyskokowe są zgubne dla Polaków.

– Z alkoholem właśnie tak jest. Można obecnie kupić go wszędzie. Na dodatek jest tak tani jak nigdy, a to zachęta dla dzieci czy osób niezamożnych. Należy promować abstynencję, bo to jest odpowiedź na ten problem – mówił minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł.

Słowa ministra spotkały się z ogromnym poparciem wszystkich zebranych na konferencji. Zgodnie stwierdzono, że należy podnieść ceny alkoholu, ograniczyć jego dostępność w sklepach, a także zakazać emitowania promujących go reklam. Nie ma wątpliwości, że gdy PiS zabierze się za napisanie odpowiedniego projektu, skończy się w Polsce era łatwo dostępnego alkoholu, a notowania partii polecą na łeb, na szyję jak nigdy.

...

Zobacz również