1. Premier Beata Szydło na konferencji prasowej pochwaliła się sukcesami rządu na płaszczyźnie gospodarki. W jej opinii obecny rozwój gospodarczy Polski to zasługa programów prorodzinnych wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. W konferencji wzięła udział także minister rodziny, pracy i polityki społecznej .

Pierwszym sukcesem ogłoszonym przez Szydło na spotkaniu z mediami był odsetek bezrobocia w Polsce.

– Mamy dobre wiadomości dla Polaków, bezrobocie wynosi 7,7  proc. i to najlepszy wynik od 1992 roku – obwieściła premier rządu.

W jej opinii dobry wynik gospodarczy i niskie bezrobocie to zasługa przede wszystkim flagowego programu PiS – „500+”. Ze słów pani premier można wywnioskować, że sukcesy nie są dla niej zaskoczeniem, bowiem „program (…) przynosi oczekiwane efekty”. Prezes Rady Ministrów poinformowała także, że ministrowie przyjęli pierwsze rozwiązania ustawowe, potrzebne do wprowadzenia programu „Mieszkanie+”.

– To pokazuje, że program ukierunkowany na wsparcie rodzin przynosi efekty, to są dobre informacje również dla przedsiębiorców – stwierdziła Szydło.

Nie obyło się także bez przytyków do opozycji. Premier zwróciła uwagę na wskaźniki malejącego bezrobocia i stwierdziła, że pokazują one coś dokładnie przeciwnego, niż to, co mówili przeciwnicy PiS-u.

 – Ci, którzy mówili, że nie da się tego zrobić, że gospodarka się zawali, dzisiaj mają odpowiedź – dodała Beata Szydło.