Centrum Warszawy nie będzie już takie samo, jak dotychczas. Zgodnie z decyzją szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, zmieni się jeden z symboli stolicy, będący miejscem spotkań tysięcy Polaków i doniosłych uroczystości państwowych.

Minister spraw wewnętrznych i administracji uczynił z Placu Piłsudskiego teren zamknięty. Swoją decyzję motywował dbałością o bezpieczeństwo. Od decyzji ministra odwołuje się warszawski ratusz.

Plac Piłsudskiego nie zostanie jednak ogrodzony. Zmiany, które wiążą się z decyzją Błaszczaka, będą miały naturę administracyjną. Obecnie plac przejął wojewoda, co – jak tłumaczy szef MSWiA – w sytuacji realnego zagrożenia ułatwi mu szybkie działanie.

Zmianie ulegnie także kwestia pozwoleń na budowę i wydawania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obowiązki przejdą z prezydent Warszawy na wojewodę mazowieckiego. Media spekulują, że ukrytym motywem tej decyzji jest chęć postawienia na Placu Piłsudskiego pomnika smoleńskiego przez rządzących. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zabierając plac miastu twierdził, że jest on potrzebny do organizacji uroczystości państwowych.

Źródło: radiozet.pl

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również