Prawo i Sprawiedliwość w swojej kampanii wyborczej obiecywało mocne wsparcie polskich rodzin. Oprócz programu 500+, który działa już czwarty miesiąc, partia obiecywała także obniżenie podatku VAT od dziecięcych ubranek. Na taką obniżkę możemy jeszcze długo poczekać.

Miało być szybko i do zera – politycy PiS kilkakrotnie potwierdzali to w swoich kampaniach. Okazuje się jednak, że obniżka VAT na dziecięce ubranka nie czeka nas w 2017 roku ani w 2018. Według zapowiedzi Ministerstwa Finansów, najprawdopodobniej doczekamy się obniżki dopiero w 2019 roku, pod koniec kadencji PiS.

PiS obiecywało wcześniej, że zmiany w tej materii nastąpią już z początkiem przyszłego roku. Sam Andrzej Duda podawał, że 23% VAT nałożone na dziecięce ubranka to „przykład złej polityki PO” i trzeba ten podatek zmniejszyć do zera. Teraz partia zasłania się polityką UE.

Według PiS, działania dążące do zmniejszenia VAT blokuje Unia Europejska. Władze UE dopiero w przyszłym roku mają wprowadzić bowiem zmiany, które umożliwią członkom wspólnoty obniżanie podatku VAT. Partia nie mówi jednak o tym, że sprawę można załatwić wcześniej, ale trzeba dogadać się z Komisją Europejską.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: natemat.pl
pt

...

Zobacz również