Od 24 maja strajkują pielęgniarki z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Kobiety chcą chcą zwiększenia płac i zatrudnienia przez CZD nowych pracowników. Minister zdrowia jednoznacznie określił strajk – „Chodzi im po prostu o kasę”. Co ciekawe, jeszcze rok temu PiS całkiem inaczej odnosił się do protestów polskich pielęgniarek.

Strajkujące kobiety przede wszystkim żądają poprawy warunków pracy. Jak oświadczyła jedna z nich, ciężko jest odpowiednio otoczyć opieką każdego z pacjentów, ponieważ zatrudnionych pielęgniarek jest za mało.

„Ja już nie chcę tych 400 zł! Tylko poproszę, żeby pielęgniarek było tyle na oddziale, żebym ja nie musiała, patrząc rodzicowi w oczy, mówić: „zaraz”, „chwilę”, „nie teraz”, „proszę poczekać”” – mówi jedna ze strajkujących pracownic CZD.

Według wyliczeń personelu placówki, potrzeba zatrudnić jeszcze około 70 pielęgniarek, by CZD działało sprawnie.

Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, podczas wywiadu udzielonego jednej ze stacji telewizyjnych stwierdził, że kobietom „chodzi tylko o kasę”.

„Chodzi im tylko o kasę. Proszę, żebyśmy nie rozwadniali tego” – skomentował strajk szef resortu zdrowia.

Co ciekawe, jeszcze w lipcu zeszłego roku Beata Szydło komentowała mający wtedy miejsce strajk słowami „pielęgniarki muszą strajkować, by osiągnąć to, co im się należy”.

fot. twitter
fot. twitter

Także Andrzej Duda, zanim jeszcze został wybrany na prezydenta, „dawał słowo honoru”. Podczas pobytu w Krakowie na początku maja ubiegłego roku zapowiedział, że pielęgniarki będą miały w nim oparcie, jeśli zostanie wybrany na prezydenta.

fot. twitter
fot. twitter

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: gazeta.pl
pt