Uwaga! Rząd PiS wprowadza po cichu nowy podatek!

Uwaga! Rząd PiS wprowadza po cichu nowy podatek!

Rząd PiS po raz kolejny obciąża przedsiębiorców, bez uprzedzeń i po cichu. Nowy podatek wprowadzono pomijając jakiekolwiek konsultacje z zainteresowanymi. Za co tym razem zapłacą Polacy?

Zmiany w ustawach podatkowych wprowadziły nowy podatek majątkowy. Obciążeni nim zostaną wszyscy przedsiębiorcy, którzy posiadają duże budynki pod najem lub dzierżawę. Początkowo miało to uderzyć jedynie w hipermarkety, jednak obecnie rząd rozszerzył podatek także poza branżę handlową.

PiS po raz kolejny staje przeciwko Komisji Europejskiej

Co ciekawe, Komisja Europejska kilka tygodni temu uznała, że nałożony podatek jest niesprawiedliwy. Polski rząd nie wycofał się jednak z tego pomysłu. Zmiany zamieszczono w ustawie o podatkach dochodowych, choć tak naprawdę podatek od wynajmowanej nieruchomości bardziej dotyczy posiadanego majątku niż dochodu. Kwota podatku nie jest bowiem odliczana od kosztu dzierżawy czy wynajmu, a właśnie od wartości konkretnej nieruchomości.

Podatek wprowadzony bez uprzedzeń i konsultacji - przedsiębiorcy się burzą!

Konstrukcja nowej daniny zadziwia ekspertów w tej dziedzinie. Jak twierdzi Konrad Kurzyński z kancelarii KNDP: "To ju nie jest podatek dochodowy, raczej majątkowy, może niemal katastralny". Poważne zmiany wprowadzono bez uprzednich konsultacji czy choćby zapowiedzi, co również wiele osób uważa za niedopuszczalne. Szczególnie zaniepokojona tym faktem jest Sylwia Rzymkowska, która specjalizuje się w doradztwie podatkowym. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor show Polsatu zakończył karierę. Został... księdzem
  2. Wiatr będzie wiał 100km/h! Przerażające burze nadciągają nad Warszawę i inne wielkie metropolie
  3. Szydło potwierdza: Odchodzę
  4. Łukasz Fabiański żegna się z drużyną. Napisał łzawy list, kibice są załamani
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News