PiS po świętach rusza z NOWĄ ustawą! Znowu będzie wojna w Sejmie

PiS po świętach rusza z NOWĄ ustawą! Znowu będzie wojna w Sejmie

Wszyscy przeżywają jeszcze minione Święta Wielkanocne, a polityka nie śpi. Jest nowa ustawa PiS. Wygląda na to, że w Sejmie znowu będzie wojna.

Jest projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, autorstwa partii rządzącej. Informacja o tym opublikowana została na stronie sejmowej niższej izby parlamentu. Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie Sejmu, projekt ten wpłynął do laski marszałkowskiej 30 marca, czyli tuż przed Wielkanocą. Póki co, nie ma jeszcze na stronie tekstu noweli w wersji elektornicznej, ale wiadomo, że została ona skierowana do zaopiniowania przez Biuro Analiz Sejmowych i Biuro Legislacyjne.

Nowa ustawa PiS

Wnioskodawcą przedstawicielem został poseł Andrzej Matusiewicz z PiS. To nie jedyna ustawa, która wpłynęła do laski marszałkowskiej. 22 marca trafiły tam dwa inne projekty nowelizacji autorstwa PiS, dotyczące ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości w Polsce. Pierwsza z nich dotyczyła Trybunału Konstytucyjnego i publikacji jego trzech zaległych orzeczeń. Druga ustawa to nowela ustaw o ustroju sądów powszechnych i SN. Zmiany w niej zawarte dotyczą m.in. wieku, w którym sędziowie będą przechodzić w stan spoczynku, a także trybu odwołania prezesów i wiceprezesów sądu. Przypominamy, że projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczy tej ustawy, która wprowadza między innymi możliwość składania do SN skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki polskich sądów, w tym z ostatnich 20 lat. W najbliższej przyszłości w Sądzie Najwyższym mają powstać dwie nowe izby - Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Izba Spraw Publicznych oraz Dyscyplinarna.ZOBACZ TAKŻE:
  1. . Otwarty bunt w PiS! Kaczyński nie wie, co robić 
  2. Jutro Biedronka będzie zamknięta. Pracownicy się buntują
  3. Bunt w więzieniu! 7 strażników zamordowanych
Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News