Jak informują media, Prawo i Sprawiedliwość odkłada pracę nad jednym ze swoich największych i najgłośniejszych projektów. Partię rządzącą skłoniło ku temu kilka ważnych powodów.

Projekt powiększenia wpływów z tytuły abonamentu RTV był forsowany przez PiS od początku Sejmu VIII kadencji. Nowa ustawa zakładać miała, że każdy kto posiada dostęp do usług telewizyjnych posiada także telewizor.

Powodów odejścia, przynajmniej na jakiś czas, od pomysłu jest kilka. PiS najbardziej obawia się spadku notowań w sondażach. Jarosław Kaczyński nie chce też, aby stanowisko stracił i tak już kontrowersyjny Jacek Kurski. Ważnym czynnikiem jest też Polsat na czele z Zygmuntem Solorzem. Jego telewizja na takim rozwiązaniu prawnym straciła by najwięcej, gdyż zdecydowana większość klientów mieszka na prowincji.

Możliwym jest, iż pomysł nigdy nie wejdzie w życie. Już dziś PSL proponuje dotacje w wysokości 750 milionów złotych dla TVP w zamian za nowe, kłopotliwe prawo. Projekt nowej ustawy o abonamencie RTV pozostaje jednak w komisji kultury i środków przekazu.

źródło: msn.com

...

Zobacz również