Wygląda na to, że na ulicach Warszawy znowu będzie gorąco. Donald Tusk już po raz trzeci w tym roku dostał wezwanie na przesłuchanie przed polską prokuraturą.

Chodzi o sprawę urzędników, którzy mieli dopuścić się niedopełnienia obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Zostali oni oskarżeni w trybie prywatnym przez część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, przede wszystkim związanych ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród oskarżonych znaleźli się: były szef kancelarii premiera Donalda Tuska, Tomasz Arabski, urzędnicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Monika B. i Miłosław K. oraz ambasady RP w Moskwie – Justyna G. i Grzegorz C. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Oskarżyciele złożyli również wniosek o przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie dotyczącej Tomasz Arabskiego. Prokuratura przychyliła się do niego.

Donald Tusk ponownie będzie musiał, więc stawić się w warszawskiej prokuraturze. Jego poprzednie przesłuchania wywoływały ogromną mobilizację na ulicach stolicy zarówno wśród jego zwolenników, jak i przeciwników. Z pewnością i tym razem będzie podobnie.

źródło: wiadomosci.onet.pl

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Zobacz również