PiS nie odpuszcza! Dalej niszczą Hermaszewskiego

PiS nie odpuszcza! Dalej niszczą Hermaszewskiego

Prawo i Sprawiedliwość nie ustaje w niszczeniu jedynego Polaka w kosmosie. Trwa nagonka, której celem jest Mirosław Hermaszewski. Teraz zajmą się przeszłością kosmonauty.

W związku z powyższym podjęto decyzję o tym, aby teczkę dotyczącą współpracy lotnika z WSW przenieść ze zbioru niejawnego IPN do zbioru, do którego wgląd mają przedstawiciele mediów.

Hermaszewski 2 lata współpracował z WSW

Z akt wynika iż. gen. Hermaszewski 2 lata współpracował z WSW. Zobowiązanie o współpracy podpisał 9 lutego 1962 roku. Kosmonauta otrzymał pseudonim "Długi". Okazuje się, że poza zobowiązaniem do współpracy i oświadczeniem o nieujawnianiu tego faktu nie ma żadnych innych dokumentów, na których widniałby podpis Hermaszewskiego.

"Długi" był mało spostrzegawczy

Sam "Długi" został scharakteryzowany jako kiepski analityk, który, nie był w stanie zorientować się w roszadach, które mają miejsce w jednostce, w której przebywał. - Najchętniej wykonywał zadania związane ze scharakteryzowaniem podchorążych, co robił dość dobrze. Nie zauważał zachodzących w środowisku podchorążych zmian. Naprowadzony na interesujące nas zagadnienie potrafił rzeczowo omówić dany fakt lub osobę - ocenił Hermaszewskiego kapitan Janusz Wnęk. Proponowane linki:
  1. Historyczna porażka PiS! Hermaszewski nie zostanie zdegradowany
  2. Hermaszewski ofiarą PiS. Straci wszystko
  3. Nie podpisze! Andrzej Duda miażdży i wetuje najważniejszą ustawę PiS
Źródło: rmf24.pl, wikipedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News