Napięta sytuacja w Unii Europejskiej trwa i nie zanosi się aby została szybko zażegnana. Wspólnota przechodzi przez największy kryzys w swojej historii. W samym środku tej politycznej burzy znajduje się Polska.

Rząd w Warszawie powszechnie krytykowany jest przez polityków zachodnioeuropejskich. Powodem ich zachowania jest głównie postępująca reforma sądownictwa oraz polityka migracyjna. Na arenie europejskiej znajdują się też jednak sojusznicy Beaty Szydło.

Od czasu, gdy Emmanuel Macron zaproponował zmiany w prawie dotyczącym pracowników delegowanych, po stronie Polski staje coraz więcej krajów. Do grona przyjaciół rządu Prawa i Sprawiedliwości dołączyła Litwa, która jest domem ogromnej liczby kierowców TIR-ów. Premier Republiki Litewskiej zadeklarowała poparcie i obronę wspólnych interesów.

– Będziemy bronić naszych kierowców tirów – zapowiedziała Saulius Skvernelis.

We wtorkowym spotkaniu oprócz przedstawicieli Litwy do stolicy Polski zawitali też oficjele z Łotwy i Estonii. Był to w rzeczy samej szczyt polsko-bałtycki. Podczas rozmów podjęto kwestię wspólnej postawy wobec Brukseli. Padły też wzajemne zapewnienia o solidarności.

źródło: newsweb.com

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"