Prawo i Sprawiedliwość nie chce spotkać się z Ryszardem Petru w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Joachim Brudziński przekazał, że 18 maja to miesięcznica pochówku pary prezydenckiej zmarłej 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Ryszard Petru zaproponował spotkanie liderów partii, które miałoby się odbyć 18 maja. Formacji Jarosława Kaczyńskiego nie pasuje ta data. Twierdzą, że to miesięcznica pochówku pary prezydenckiej, więc nie ma takiej możliwości. Lider .Nowoczesnej proponuje kompromis i zmianę godziny na taką, która pozwoli Jarosławowi Kaczyńskiemu wrócić z uroczystości. Jednakże, okazuje się, że miesięcznica nie jest jedynym powodem, dla którego PiS chce uniknąć spotkania.

– 18 maja z wielu powodów jest dla kierownictwa PiS terminem nie do zaakceptowania – mówił Brudziński.

W spotkaniu na pewno wezmą udział Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaproszenie otrzymał również Paweł Kukiz.

– W innych sprawach mamy często różne poglądy i nie będziemy się oszukiwać, że tak nie jest. Jak przyjdą wybory, jesteśmy w stanie się zjednoczyć, ale przed wyborami partie się nie jednoczą, bo mają różne programy, np. w kwestii 500 plus podkreślaliśmy, że nie ma na to pieniędzy w budżecie, PSL był za, a Platforma chciała dać dwa razy więcej – mówił Petru.

Zapowiedział również, że .Nowoczesna przedstawi swój program w czerwcu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również