PiS mści się za protest. Odwet na rodzinie Hartwich

PiS mści się za protest. Odwet na rodzinie Hartwich

Iwona Hartwich, liderka ostatniego protestu niepełnosprawnych w Sejmie, może szybko pożałować słów o niemożliwości podjęcia pracy przez jej syna, Jakuba, z powodu jego niepełnosprawności. Na jaw wyszły bowiem całkowicie nowe informacje.

W trakcie protestu Hartwich upierała się, że jej syn nie może znaleźć żadnej pracy. Twierdzi, że Kuba za każdym razem słyszał, że nie ma dla niego zatrudnienia i długo nie będzie. Odpowiedzią na tę wypowiedź było publiczne oświadczenie Fundacji z Widokiem, która napisała na Facebooku, że Jakub Hartwich od 2016 roku jest jej pracownikiem.

PFRON przyjrzy się dokładniej rodzinie Hartwich

Oświadczenie poddało w wątpliwość to, co powiedziała Iwona Hartwich. Liderka protestu upiera się, że jej syn jedynie "uspołecznia się" przez 3,5 godziny w Fundacji, a nie jest to prawdziwa praca. Sam Jakub potwierdza, że jest to forma "aktywizacji", a nie zarobku. Jednak ta chwila wątpliwości wystarczyła, żeby sprawą zainteresował się Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W najbliższym czasie PFRON skontroluje fundację w związku z zaistniałymi spekulacjami, że Kuba jest zatrudniony na stanowisku fikcyjnie, a Fundacja zarabia w ten sposób z dofinansowań. Protest osób niepełnosprawnych trwał 40 dni. Został zawieszony w niedzielę 27 maja, jednak protestujący twierdzą, że nie można mówić o jego zakończeniu. Oczekują oni w tym momencie kolejnych działań rządu i to na ich podstawie zadecydują, czy warto wznowić protest. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE: 1. Decyzja podjęta! Polska straci MILIARDY w budżecie UE 2. Rusza NOWY program ,,plus". Kobiety będą zachwycone 3. Będzie międzynarodowy skandal? Duda zaatakował Rosję na oczach całego świata
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News