Stało się! PiS dopiął swego, może świętować

Stało się! PiS dopiął swego, może świętować Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Władze PiS odniosły właśnie niemały sukces, którym Mateusz Morawiecki bez wątpienia pochwali się przed wyborcami. Jak się bowiem okazuje, zmiany przepisów dotyczących wydawania świadczenia, jakim jest emerytura, wcale nie okazały się dla budżetu miażdżące. Jest za to znacznie lepiej, niż przypuszczano.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się na kontrowersyjny krok, jakim było obniżenie wieku emerytalnego. Sądzono więc, że wypłaty świadczenia mogą zostać utrudnione przez niedobór środków na ten cel.

Emerytura nie będzie problemem?

Co ciekawe, pozytywne przypuszczenia rządu są niczym przy realnym stanie rzeczy. Chociaż sądzono, że wpływ na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych w tym roku wzrośnie o 6,8 proc., w pierwszej jego połowie zanotowano skok o... 9 proc. - To wysoki wzrost, biorąc pod uwagę obniżenie wieku emerytalnego, co spowodowało, że tysiące osób przeszło na przyspieszoną emeryturę - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Wiktor Wojciechowski, pełniący obecnie funkcję głównego ekonomisty Plus Banku.

Zaskakujący sukces, ale co będzie w przyszłości?

Warto zaznaczyć, że liczba emerytów także dynamicznie wzrosła. W okresie od maja 2017 roku do tego samego miesiąca w 2018 roku na pobieranie świadczenia zdecydowało się 270 tys. kolejnych osób. Łącznie emeryturę odbiera więc ponad 8 mln obywateli. Obecną sytuację w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nazwać więc można sukcesem Prawa i Sprawiedliwości. Już wkrótce przedstawiciele partii na pewno pochwalą się nim przed wyborcami, którzy jeszcze w tym roku pójdą do urn w wyborach samorządowych. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Duda OTWARCIE uderza w TVP! Chcieli mu się podlizać
  2. Co się dzieje z królową?! Cała Wielka Brytania przygotowała się na śmierć Elżbiety II
  3. Szokujący atak na Kaczyńskiego. „Modlimy się, żebyś ZDYCHAŁ w męczarniach”
  4. Skandaliczny koniec Ziobry. Najwyższa Izba Kontroli: ŁAMAŁ PRAWO
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News