Ostatnio wszystkie sondaże przyzwyczaiły ludzi do dużej przewagi PiS-u względem konkurencji. Cokolwiek partia rządząca robiła i tak nie traciła społecznego poparcia. Udało jej się nawet dobić do  rekordowych 45 proc. Jest dowód, że nie wszystko jest takie kolorowe. 

Ciekawą sytuacją zaobserwowano ostatnio w gminie Kozłowo. Znajduje się ona w województwie warmińsko-mazurskim. Wójtem został tam Marek Wolszczak. Jest on lekarzem weterynarii i radnym gminnym. Zwyciężył z kandydatką namaszczoną przez samą Beatę Szydło – Ewę Krzyżewską. Pani premier musiała mieć kwaśną minę, gdy zobaczyła wyniki wyborcze. Wolszczak bowiem uzyskał aż 54 proc. głosów, a Krzyżewska zaledwie 15 proc. Pani Ewa od kwietnia tego roku zarządzała gminą Kozłowo.  Wszystko przez fakt, że dotychczasowy wójt Jacek Jankowski został zawieszony w swoich czynnościach, gdy postawiono mu zarzuty korupcyjne.

ZOBACZ TAKŻE: Tak sromotnej PORAŻKI Szydło się nie spodziewała. Klęska negocjacji rządu

Warto odnotować wynik wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego w województwie warmińsko-mazurskim. PiS uzyskał wynik 32.8 proc. poparcia.

PiS nie takie mocne jak się wszystkim wydaje

Przegrana w gminie Kozłowo jest kolejnym przypadkiem porażki PiS-u w wyborach. Podczas wyborów uzupełniających na burmistrza Nowogrodu, kandydat rządzącej partii przegrał z  olbrzymią przewagą w stosunku 3,5 proc. do 62 proc. Co ciekawe jego zwycięski rywal Grzegorz Palka, nie miał nawet przynależności partyjnej. Startował jako kandydat obywatelski. To według części komentatorów idealny przykład na to, że Prawo i Sprawiedliwość w rzeczywistości nie ma tak ogromnego poparcia społecznego jak próbuje się pokazać za pomocą sondaży.

Nowogród leży na Podlasiu czyli obszarze, gdzie partia Kaczyńskiego miała zawsze duże poparcie wyborcze.

Ciekawych słów na zwycięstwo Palki użyła mieszkanka Nowogrodu pani Helena.

Prawo i Sprawiedliwość w skali kraju bierze wszystko, przejęło nie nie tylko większość w parlamencie, ale Trybunał Konstytucyjny, a ostatnio sądy. Tym bardziej cieszy mnie, że nie wygrał pan Andrzej Więckowski, który startował z poparciem posła Kołakowskiego. Nie potrzebujemy w Nowogrodzie wielkiej polityki, tylko dobrego gospodarza – szczerze opowiedziała o powodach głosowania na Palkę.

Więckowski zebrał tylko 62 głosy. Grzegorz Palka natomiast otrzymał ich 1109.

ZOBACZ TAKŻE: Sromotna klęska Szydło w sądzie. Kaczyński płonie z…

Oba przytoczone przypadki klęski PiS-u mówią dużo o tym, jak może wyglądać sytuacja, gdy politycy na siłę chcą przeforsować swojego kandydata w kontrze do popularnych lokalnych działaczy.

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Źródło: natemat.pl

...

Zobacz również