PiS chce wprowadzić w życie kolejny kontrowersyjny projekt. Tym razem na cenzurowanym są osoby z depresją i homoseksualiści! Rządzący wyraźnie szukają sobie nowego wroga.

O projekcie ustawy o jawności życia publicznego poinformowała „Gazeta Wyborcza”. Według dziennikarzy wiele grup społecznych (wśród nich urzędnicy, sędziowie czy strażacy) będzie zmuszona poinformować, że są członkami różnych organizacji. I tu jest cały problem. Okazuje się, że osoby z depresją, homoseksualiści, a także obywatele nieposłuszni władzy będą automatycznie znani jako członkowie danej grupy.

ZOBACZ TAKŻE: Polityk PiS ujawnił, co sądzi o homoseksualistach. Nawet …

Wspierasz LGBT? Jesteś wrogiem władzy

Ustawa o jawności życia publicznego została przeforsowana przez służby państwowe. Jej twarzami są Mariusz Kamiński – minister koordynator służb specjalnych oraz jego zastępca Maciej Wąsik.

Prawo po zmianach mówi o rozszerzeniu zakresu obowiązku złożenia oświadczeń majątkowych. Dotychczas musieli je składać parlamentarzyści z Sejmu i Senatu, urzędnicy samorządowi, a także pracownicy wymiaru sprawiedliwości. Teraz dodatkowo podobne dokumenty złożą egzaminatorzy na prawo jazdy, strażacy czy lekarze pracujący w ZUS.

Poważny problem dla stowarzyszeń

To tylko jedna ze zmian. Bardziej kontrowersyjna jest zmiana z rubryką, w której dana osoba musi zadeklarować czy jest członkiem organizacji korzystającej z dotacji publicznej.

Czyli zgodnie z praktyką przykładowy strażak musi poinformować, że ma depresję i jest osobą homoseksualną. Wielu prawników uważa takie zmiany za niedopuszczalne i co gorsze niezgodne z prawem.

Gromadzenie takich informacji przez państwo i udostępnianie ich publicznie może być oceniane jako nieproporcjonalne – stwierdził Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

ZOBACZ TAKŻE: Szaleństwo w środowisku LGBT. Bogusław Linda właśnie …

Na inną kwestię zwrócił uwagę Krzysztof Izdebski, prawnik zajmujący stanowisko dyrektora programowego fundacji ePaństwo. Według niego nowe rozwiązania prawne zdecydowanie mogą naruszyć prawo zrzeszania się. To z kolei tylko krok do wszelkiej dyskryminacji.

Stanisław Żaryn, pełniący funkcję rzecznika ministra koordynatora ds. służb specjalnych, poinformował, że nowe przepisy wzmocnią przejrzystość wydatkowania środków publicznych i działania tych grup, których dotyczy ustawa.

Źródło: fakt.pl, gazeta.pl

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również

Zobacz również