Światowy ewenement! PiS stworzy rejestr osób homoseksualnych i z depresją

Światowy ewenement! PiS stworzy rejestr osób homoseksualnych i z depresją

PiS chce wprowadzić w życie kolejny kontrowersyjny projekt. Tym razem na cenzurowanym są osoby z depresją i homoseksualiści! Rządzący wyraźnie szukają sobie nowego wroga.

O projekcie ustawy o jawności życia publicznego poinformowała "Gazeta Wyborcza". Według dziennikarzy wiele grup społecznych (wśród nich urzędnicy, sędziowie czy strażacy) będzie zmuszona poinformować, że są członkami różnych organizacji. I tu jest cały problem. Okazuje się, że osoby z depresją, homoseksualiści, a także obywatele nieposłuszni władzy będą automatycznie znani jako członkowie danej grupy. ZOBACZ TAKŻE: Polityk PiS ujawnił, co sądzi o homoseksualistach. Nawet ...

Wspierasz LGBT? Jesteś wrogiem władzy

Ustawa o jawności życia publicznego została przeforsowana przez służby państwowe. Jej twarzami są Mariusz Kamiński - minister koordynator służb specjalnych oraz jego zastępca Maciej Wąsik. Prawo po zmianach mówi o rozszerzeniu zakresu obowiązku złożenia oświadczeń majątkowych. Dotychczas musieli je składać parlamentarzyści z Sejmu i Senatu, urzędnicy samorządowi, a także pracownicy wymiaru sprawiedliwości. Teraz dodatkowo podobne dokumenty złożą egzaminatorzy na prawo jazdy, strażacy czy lekarze pracujący w ZUS.

Poważny problem dla stowarzyszeń

To tylko jedna ze zmian. Bardziej kontrowersyjna jest zmiana z rubryką, w której dana osoba musi zadeklarować czy jest członkiem organizacji korzystającej z dotacji publicznej.

Czyli zgodnie z praktyką przykładowy strażak musi poinformować, że ma depresję i jest osobą homoseksualną. Wielu prawników uważa takie zmiany za niedopuszczalne i co gorsze niezgodne z prawem.

Gromadzenie takich informacji przez państwo i udostępnianie ich publicznie może być oceniane jako nieproporcjonalne – stwierdził Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

ZOBACZ TAKŻE: Szaleństwo w środowisku LGBT. Bogusław Linda właśnie ... Na inną kwestię zwrócił uwagę Krzysztof Izdebski, prawnik zajmujący stanowisko dyrektora programowego fundacji ePaństwo. Według niego nowe rozwiązania prawne zdecydowanie mogą naruszyć prawo zrzeszania się. To z kolei tylko krok do wszelkiej dyskryminacji. Stanisław Żaryn, pełniący funkcję rzecznika ministra koordynatora ds. służb specjalnych, poinformował, że nowe przepisy wzmocnią przejrzystość wydatkowania środków publicznych i działania tych grup, których dotyczy ustawa. Źródło: fakt.pl, gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News