Chociaż konflikt polityczny w Polsce coraz bardziej narasta, Prawo i Sprawiedliwość znalazło właśnie kolejny powód do zadowolenia. Dzięki decyzjom polityków partii kraj odniósł gospodarczy sukces, którym teraz możemy się otwarcie chwalić.

Według najnowszych statystyk, które właśnie ujrzały światło dzienne, polskie PKB rośnie zdecydowanie szybciej, niż wcześniej zakładano. Jak wynika z szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, Produkt Krajowy Brutto w drugim kwartale tego roku wzrósł bowiem o 3,9 procent rok do roku. Oprócz tego wzrósł także o 1,1 procent kwartał do kwartału wobec wzrostu w pierwszym kwartale na poziomie 4 procent rok do roku.

– Oceniamy, że wszystkie segmenty gospodarki, oprócz sektora finansowego, miały pozytywny wpływ na PKB w II kw. – powiedziała mediom oficjalnie dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS Maria Jeznach. Zaznaczyła jednak, że najlepszy wpływ na polskie finanse miał przemysł oraz budowlanka.

Minister Morawiecki może być zadowolony także dlatego, że rzeczywistość w tej dziedzinie przerosła nawet jego oczekiwania. Wcześniej zapowiadał bowiem wzrost wysokości 3,6 procent. Polityk nie zdążył skomentować jeszcze danych opublikowanych przez GUS, jednak zapewne stanie się to już niebawem.

...

Zobacz również