PiS słynie z tego, że jeśli nie musi, to nie lubi dzielić się władzą. Póki co, wciąż mówimy o nim „partia rządząca”, ale to wkrótce może dobiec kresu. Niedługo partia Kaczyńskiego nie będzie już mogła rządzić samodzielnie – jeśli chce się utrzymać przy jakiekolwiek władzy, musi jak najszybciej znaleźć koalicjanta. 

Na pewno cały PiS jest z tego bardzo niezadowolony, ale najnowsze sondaże są bardzo wymowne. Najwyraźniej oddanie nagród przez ministrów niewiele pomogło – Prawo i Sprawiedliwość wciąż traci poparcie.

Chociaż wciąż utrzymuje prowadzenie nad opozycją, to według sondażu dla „Do Rzeczy” nawet kilkanaście punktów przewagi nad drugą siłą w Sejmie nie dałoby obecnej partii rządzącej większości w parlamencie.

PiS traci poparcie

W sondażu tym 40,8 proc. badanych zadeklarowało, że w wyborach zagłosowaliby na PiS. 28,3 proc. z kolei zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. Trzecią siłą w Sejmie wciąż pozostaje Kukiz’15, które uzyskało 9,8 proc. Rosną za to notowania SLD, którą popiera już 9,7 proc. respondentów. Do Sejmu wszedłby jeszcze PSL.

Poza Sejmem znalazłaby się natomiast Nowoczesna, partia Wolność i Razem. Gdyby oszacować ilość mandatów, dla tych wyników, to PiS miałoby 226 mandatów poselskich – o 5 za mało do większości. Natomiast reszta partii to: PO – 142 posłów, Kukiz’15 – 41, SLD – 36, a PSL – 14.

Oznacza to, że bez koalicjanta PiS nie będzie mogło rządzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polityk prawicy chce KARAĆ ŚMIERCIĄ za aborcję
  2. Całe Jaworzno w szoku. Obok nekrologów rozwiesił dziecięcą pornografię
  3. Komornicy zabierają emerytury, jeśli nie płaciłeś abonamentu! To się dzieje TERAZ
  4. Nie tylko syn Martyniuka ma kłopoty. CBA zatrzymało gwiazdora disco polo
  5. Drogówka zatrzymała lekarza. Przerażony zaczął ujawniać fakty ws. Stachowiaka

Kim dziś są dzieci pierwszych sekretarzy PZPR? [ZDJĘCIA]


Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Dziennikarka portalu Pikio.pl, reporterka WTV, publicystka w HGA Media. Doświadczenie nabywała m.in. w telewizji TVN.