PiS kapituluje! Zdecydowali się na desperacki krok

PiS kapituluje! Zdecydowali się na desperacki krok

Tego po PiS nie mogliśmy się spodziewać. Partia rządząca do tej pory znana była z nieustępliwości i konsekwencji. Uległo to najwyraźniej zmienia, kapitulują i zdecydowali się na desperacki krok.

PiS swego czasu wywołał ogólnonarodową burzę w ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. "Ich" sędziowie mieli zajmować się sprawami trafiającymi do TK, teraz jednak najwyraźniej kapitulują i zdecydowali się na prawdziwie desperacki krok.

PiS zmienia front

Najwyraźniej nacisk Komisji Europejskiej i uruchomienie artykułu 7. traktatu o Unii Europejskiej podziałał. Jak podaje Onet, jest możliwe, że zostaną zaprzysiężeni na sędziów Trybunału Konstytucyjnego trzej sędziowie, którzy zostali poprawnie wybrani, a od których Andrzej Duda nie odebrał ślubowania. Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość zmienia front. Zamierza odstąpić od demolowania wymiaru sprawiedliwości, co robiło od dwóch lat niemal bez przerwy. Poza zaprzysiężeniem sędziów, minister sprawiedliwości będzie zmuszony zasięgać opinii kolegium sądu i Krajowej Rady Sądownictwa przed odwołaniem prezesa lub wiceprezesa sądu. Jakby zmian na korzyść konstytucji i demokracji było mało, to w Sądzie Najwyższym ma zostać zrównany wiek przechodzenia na emeryturę przez sędziów. Co więcej wydrukowane mają zostać także wyroki Trybunału Konstytucyjnego, które od wielu miesięcy czekają na opublikowane.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jasnowidz: Prezydent umrze, Agata Duda zostanie sama
  2. Rząd rozdaje 4,5 tys zł do ręki. Co zrobić, by je dostać?
  3. Polska pierwsza w rankingu. Są powody do radości? Sami oceńcie
  4. Merkel zniszczy Polaków w Niemczech. Będziemy najbiedniejszą mniejszością
  5. Właśnie ujawniono NOWĄ ofiarę katastrofy smoleńskiej. Rodziny załamane
Źródło: natemat.pl Następny artykuł