PiS kontratakuje! "Izrael oszukał Polskę"

PiS kontratakuje! "Izrael oszukał Polskę" Źródło: fot. Wikimedia Commons

Relacje między Polską a Izraelem są tak skrajnie napięte, że doszło wręcz do wycofania z Polski ambasador Izraela. Teraz okazuje się, dlaczego do tego doszło. Odpowiedź jest szokująca, okazuje się bowiem, że to Izrael oszukał Polskę i wiele wskazuje na to, że było to nakierowane na celową destabilizację stosunków.

Nowelizacja ustawy o IPN, zawierająca wzbudzający kontrowersje zapis dotyczący oskarżania państwa polskiego o zbrodnie nazistowskie, została niedawno przyjęta przez Sejm. Jej przegłosowanie wywołało burzę w mediach i ogromny sprzeciw polityków izraelskich, także samego premiera Izraela Benjamina Netanjahu. ZOBACZ TAKŻE: DZIEJE SIĘ! Izrael właśnie zerwał stosunki dyplomatyczne z Polską Po przejściu przez połączone komisje Sejmu i Senatu trafiła pod obrady wyższej izby parlamentu, przez którą także została przyjęta bez poprawek. W czasie debaty w Senacie padło jednak niezwykle ważne pytanie w sprawie tej ustawy, na które odpowiedział - jako przedstawiciel wnioskodawcy - Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Jaki dementuje. To nie Izrael, a Polska została oszukana

W czasie obrad senator Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Anders, córka słynnego polskiego generała z okresu II wojny światowej, zapytała Jakiego, co spowodowało, że tak poważnego kryzysu dyplomatycznego nie można było przewidzieć. Jego odpowiedź naprawdę zaskakuje. - Pani senator. Nikt tego nie mógł przewidzieć, znaczy nie mogła tego przewidzieć strona polska z prostego powodu. Bo strona izraelska nic nie mówiła, że ma jakikolwiek problem związany z tą ustawą. Ja już mówiłem, nie ma na to żadnego dowodu. Bo gdyby miał być taki problem, to przecież dotarliby do państwa, do posłów, rządu, opozycji, gazet, gdziekolwiek. Jakieś pół stanowiska, notatki... nikt nie zgłaszał wątpliwości! - wyjaśnił Jaki. ZOBACZ TAKŻE: Już nie tylko USA i Izrael! Kolejny bliski Polsce kraj atakuje nas za ustawę o IPN

Izrael oszukał Polskę w najgorszy sposób

Wcześniej jeszcze Patryk Jaki wyjaśniał tę sprawę na połączonych komisjach Sejmu i Senatu. Podkreślił, że projekt nowelizacji wypłyną z rządu, więc podlegał konsultacjom społecznym, które trwały ponad miesiąc. Na konsultacje zapraszani byli i brali w nich udział także przedstawiciele izraelskiej dyplomacji oraz różnych środowisk skupiających Żydów. Nikt w żadnym momencie nie przedstawił jakiejkolwiek kontrpropozycji ani nie wyraził sprzeciwu wobec procedowanych zapisów. Nic więc dziwnego, że polscy politycy są zaskoczeni i czują się oszukani. W tej sprawie bowiem zrobiono wszystko, żeby do kryzysu nie mogło dojść, tymczasem wiele wskazuje na to, że Izrael po prostu zadziałał celowo po to, aby zdestabilizować relacje naszych państw. Dlatego politycy PiS mówią wprost: "to Izrael oszukał Polskę". Najpierw dopuścił bez zgłaszania jakichkolwiek wątpliwości procedowanie uchwalonych przepisów. Następnie - po ich przegłosowaniu - zgłosił sprzeciw i zaczął grozić pozwem do międzynarodowego trybunału. ZOBACZ TAKŻE: Spór o ustawę IPN to przykrywka? Ambasador Izraela się wygadała!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News