PiS podał, ile wydał na 500 plus. Kwota jest ogromna

PiS podał, ile wydał na 500 plus. Kwota jest ogromna Źródło: fot. flickr.com/Kancelaria Premiera

500 plus od samego początku wzbudzało całą masę kontrowersji, a z biegiem czasu zaczęło ich tylko przybywać. Teraz rząd PiS przedstawił, ile dokładnie przeznaczył na ten projekt przez 3 lata jego istnienia.

500 plus w tym roku czekają bardzo poważne zmiany. Dofinansowanie na każde dziecko już niedługo zostanie oficjalnie wprowadzone. To oczywiście wiąże się z gigantycznymi kwotami, które rząd musi wypłacić z budżetu, aby spełnić swoją obietnicę wyborczą.

Ile Polskę kosztowało 500 plus?

W przypadku tego projektu mówimy o milionach dzieci, na które przypada po 500 złotych co miesiąc od 3 lat. Co więcej, w tym roku liczba ta znacząco się zwiększy, ponieważ od 1 lipca projekt ma już obejmować wszystkie dzieci, bez znaczenia, jakie dochody ma rodzina.

Jednak jak to dokładnie wygląda w liczbach? Aktualnie projekt obejmuje 3,6 miliona dzieci, na które w ciągu ostatnich trzech lat rząd łącznie przeznaczył 67 miliardów złotych, co daje nam ponad 20 mld rocznie.

 - Do tej pory z budżetu państwa na program 'Rodzina 500 plus' przeznaczyliśmy 67 mld zł. Z programu korzysta 3,6 mln dzieci. To pieniądze, które pozwalają na lepszy poziom życia polskich rodzin. Warto było ten program wprowadzić - mówiła Elżbieta Rafalska podczas wystąpienia w Puławach.

Są to iście horrendalne liczby, które mogą stanowić dopiero początek i przygotowanie na nadchodzące zmiany obiecane przez rząd PiS. Trzeba jednocześnie pamiętać, że nie jest to jedyny projekt socjalny, który powstał z inicjatywy aktualnego rządu. Mamy jeszcze przecież emerytury dla matek, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci oraz trzynastki dla emerytów.

Wszystko to stanowi olbrzymi cios dla naszego budżetu, który i tak nie był już zbyt duży. Dodatkowo PiS obiecuje również, że młodzi zostaną zwolnieni od podatku, odprowadzanego od ich pracy. W takim wypadku wiele osób zastanawia się, skąd PiS chce wziąć pieniądze na te wszystkie projekty. Oczywiście Jarosław Kaczyński wraz ze swoimi politykami zapewnia, że Polska dysponuje odpowiednimi środkami, ale patrząc na to wszystko z boku, coraz więcej osób ma co do tego spore wątpliwości.

źródło: Interia

Następny artykuł