Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się wstąpić na wojenną ścieżkę z pseudokibicami. To między innymi rezultat zajść w Madrycie podczas których doszło do zadymy z udziałem Polaków i hiszpańskiej policji.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiedział, że w sprawach pseudokibiców będzie stosowany dozór elektroniczny i „inne narzędzia użyteczne społecznie”. Mało tego, dojdzie do gruntownej zmiany Kodeksu Karnego.

– Mamy na to pomysł, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w Kodeksie karnym, który, jestem przekonany, przywróci statystyki z naszych poprzednich rządów 2005-2007, gdzie był względny porządek. Rozszerzymy też katalog środków probacyjnych, które w naszej ocenie w tym zakresie mogą być skuteczne. Najważniejsza jest nieuchronność karania dla chuliganów – mówił Jaki.

Zbigniew Ziobro planuje gruntowną zmianę kodeksu karnego, która ma zlikwidować problem chuligaństwa i pseudokibiców. Rozwiązania mają być skuteczne, a kary zaostrzone i surowe. Ministerstwo planuje przedstawić szczegółowe plany w ciągu 2-3 miesięcy.

Fanami Legii Warszawa interesuje się również UEFA, która najprawdopodobniej ponownie ukarze stołeczny klub za sytuację z Madrytu. Pod uwagę brane jest nawet wykluczenie Legii z rozgrywek europejskich.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również