Najbardziej popularny na świecie portal społecznościowy będzie miał niebawem ogromne problemy w Polsce. Minister Cyfryzacji zapowiada rewolucyjną ustawę.

Znowelizują ustawę?

Polskie ministerstwo cyfryzacji zamierza położyć kres – jak przekonują – cenzurze na Facebooku, która ma się objawiać przede wszystkim blokowaniem kont głoszących treści nie zgodne z polityką portalu. Według resortu treści prawicowe i chrześcijańskie są najbardziej narażone na cenzurę.

 – Facebook nie mógłby sam blokować kont i zamieszczanych na nich treści. Prawo tego nie wyklucza, a nawet powiedziałabym, że skoro tutaj świadczy usługi, to powinien przestrzegać polskiego prawa – postuluje Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska.

Nowa ustawa regulowałaby także sprawę agresji słownej. Użytkownik mógłby sam zgłosić tzw. hejt i fake news, a autentyczność zamieszczanych wiadomości, miałyby regulować 24- godzinne sądy.

 – Klient ma decydować o tym, czy czuje się zagrożony i czy jego interes został naruszony. Dodała, że kwestie prawdziwości zamieszczanych informacji ostatecznie miałby rozstrzygać sąd. Sąd, a nie organ państwa, bo organy państwa mają naturalną tendencję do upolityczniania się – zaznaczyła szefowa MC.

Aktualnie minister cyfryzacji prowadzi rozmowy z ministrem sprawiedliwości w tej sprawie.

 – Całkiem poważnie jest rozpatrywane to rozwiązanie, bo takiego natychmiastowego środka odwoławczego potrzebują użytkownicy, a nie chcemy, żeby polskim internetem rządził jakiś urząd – wyjaśnia szefowa resortu cyfryzacji.

Cały projekt jest w fazie początkowej. Aktualnie prowadzone są konsultacje z różnymi organizacjami pozarządowymi, usługodawcami oraz specjalistami z zakresu sztucznej inteligencji.

źródło: www.tvp.info                                                                            www.tvn24bis.pl

...

Zobacz również

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Zobacz również