Akt samopodpalenia, do którego doszło w Warszawie w czwartek po południu, odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce. Szokujący akt 54-letniego mężczyzny z Niepołomic zauważyli zwłaszcza Niemcy, którzy w mediach podają go jako dowód na ogromny terror w Polsce.

To z całą pewnością rozwścieczy PiS. Niemiecka gazeta Tagesspiegel opublikowała obszerny artykuł dotyczący aktu samopodpalenia, którego dokonał 54-letni przeciwnik PiS. Mężczyzna w czwartek zszokował całą Polskę swoim strasznym protestem. Jak jednak wskazuje Tagesspiegel, polskie media publiczne usilnie milczą na ten temat.

 – Wierna linii rządu telewizja TVP przemilczała wiadomość o samopodpaleniu w centrum Warszawy – podają niemieckie media.

Co więcej, Niemcy zwracają uwagę na apel mężczyzny, który zamieścił w broszurach. Rozdawał je przed samopodpaleniem i odczytywał na głos przez megafon. Tagesspiegel cytuje następujące słowa: „Kto, jak nie my obywatele, ma zrobić porządek w naszym kraju? Kto popiera postulaty PiS, musi być świadomy, że nie każdy cel uświęca środki”. Niemcy wskazują, że cała akcja była skrupulatnie przygotowana, a mężczyzna nigdy wcześniej nie wykazywał się niezrównoważeniem psychicznym. Potwierdza to żona 54-latka.

– Samopodpalenie przed PKiN jest nowym ukoronowaniem fali protestów w Polsce. Już teraz jednak o warszawskim demonstrancie roznoszone są pogłoski, że przypuszczalnie jest chwiejny psychicznie lub wręcz umysłowo chory – podsumowują Niemcy.

Nie ulega wątpliwości, że PiS będzie rozwścieczone tą publikacją. Niemcy z kolei odczytują akt mieszkańca Niepołomic jako desperacki protest przeciw coraz bardziej zamordystycznej władzy. Sam 54-latek wciąż przebywa w szpitalu, gdzie walczy o życie.

źródło: wp.pl

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...


Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia

...

Zobacz również