PiS eksploduje z wściekłości. Opozycja zrobiła TO Kaczyńskiemu we Wszystkich Świętych

PiS eksploduje z wściekłości. Opozycja zrobiła TO Kaczyńskiemu we Wszystkich Świętych

Polityczna walka nie ustaje pomimo dnia 1 listopada. Opozycja zebrana wokół jednego z ugrupowań postanowiła uderzyć bezpośrednio w ekipę Jarosława Kaczyńskiego i zrobiła to bezlitośnie. Ten akt może jedynie zaognić i tak już gorącą atmosferę wokół sytuacji w kraju.

W Pabianicach w województwie łódzkim członkowie Komitetu Obrony Demokracji uczcili pamięć Piotra S., który zmarł w wyniku samopodpalenia pod warszawskim Pałacem Kultury. 19 października 54-latek protestował na Placu Defilad przeciwko poczynaniom rządu. Używał do tego megafonu i rozrzucał ulotki z 15 zarzutami wobec PiS, by ostatecznie oblać swoje ubranie łatwopalną substancją i się podpalić. Mężczyzna zmarł 10 dni później.

Przeciw łamaniu prawa

Drastyczna demonstracja poglądów S. podyktowana była jego spojrzeniem na zmiany w funkcjonowaniu państwa, które pragnie przegłosować koalicja rządząca. Zdaniem ich przeciwnika nie powinny mieć one miejsca, gdyż ograniczają wolności obywatelskie, gwarantowane w konstytucji. By zwrócić na to uwagę, poświęcił życie. - PiS ma moją krew na swoich rękach - napisał w liście pożegnalnym samobójca.

Symboliczna mogiła

Wokół ustawionego przez KOD na cmentarzu katolickim w Pabianicach krzyża z nazwiskiem zmarłego, umieszczono kwiaty i znicze. Nekrolog informuje o motywacji Piotra S. oraz zawiera cytat z jednej z piosenek z Chłopców z Placu Broni - "A ja wolność kocham i rozumiem". Ruch ten nie może spodobać się władzom w Warszawie. - Śp. Piotr S., szary człowiek. Chemik, człowiek "Solidarności", zaangażowany w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. [...] Podpalił się w akcie protestu przeciw polityce PiS - głosi nekrolog. screenshot/pabianice.tv źródło: pabianice.tv
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News