Największa reforma PiS ANULOWANA! Rząd został z niczym
Wiadomości Pikio - 7 Grudnia 2018

Największa reforma PiS ANULOWANA! Rząd został z niczym

PiS właśnie poniósł sromotną klęskę. Projekt dekomunizacji Warszawy, który Prawo i Sprawiedliwość chciał wdrożyć w życie, właśnie został utracony. Sąd wydał ostateczny wyrok, w ramach którego wszystkie zmienione ulice mają wrócić do swoich pierwotnych nazw. Prawicowi politycy są wściekli.

PiS po raz kolejny musi pogodzić się z niepowodzeniem. Dekomunizacji w stolicy nie będzie, a zadecydował o tym Naczelny Sad Administracyjny w Warszawie. W skład sędziów składał się z sędziego Tomasza Zbrojewskiego, sędziego Zdzisława Kostki oraz sędziego Tomasza Świstaka. Rozprawa odbyła się dziś.

PiS nie zdekomunizuje Warszawy. Wszystko wraca do stanu pierwotnego.

W ramach dekomunizacji zmienione miały zostać poszczególne ulice w Warszawie. Przykładem takich zmian jest na przykład ulica Józefa Feliksa Ciszewskiego, która miła przemienić się w ulicę Jana Ciszewskiego. Analogicznie ulica Juliana Bruna miała być zastąpiona na Giordana Bruna, a ulica Anastazego Kowalczyka miała zmienić patrona na Jana Kowalczyka. Takich przykładów jest o wiele, wiele więcej. Frywolność w zmianie nazewnictwa ulic zatrzymał Naczelny Sąd Administracyjny, który zadecydował o przerwaniu tego procederu i przywróceniu pierwotnych nazw ulic. Wyrok został ogłoszony przez chwilą, o czym poinformował Jarosław Osowski, dziennikarz Gazety Wyborczej. - Koniec tematu dekomunizacji w Warszawie. Ulice wracają do starych nazw – powiadomił na swoim profilu na Twitterze.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PromocjeLidl zrobi klientkom wyjątkowy prezent! Produkty światowej sławy w niskich cenachCzytaj dalej

Skargi kasacyjne odwołane. Wojewoda unieszczęśliwiony

Naczelny Sad Administracyjny oddalił kolejną skargę kasacyjną, która wpłynęła od Zdzisława Sipiery, wojewody z PiS-u. Powrót starych nazw ulic nie jest jednak jego jedyną porażką. Wojewoda będzie musiał ponieść również wszelkie koszta sądowe, a te nie są małe. W przeciwieństwie do członków Prawa i Sprawiedliwości, cieszą się mieszkańcy stolicy. Zdaniem wielu z nich nagłe zmienianie nazw ulic to niepotrzebne grzebanie w przeszłości, które nic nie zmieni, ani nie przyniesie niczego dobrego. Zdaniem wielu osób, politycy powinni zająć się prawdziwymi problemami, z którymi zmaga się w tej chwili Polska. Próba zmiany historii nic nie da, a wywołuje jedynie niepotrzebny rozłam między lokalną społecznością. - I bardzo dobrze! PiS wymyśla dekomunizację ulic, a powinno zająć się dokładnym przejrzeniem teczek swoich członków. Nic by się tam nie znalazło? - spytał jeden z internautów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Ofiary Jankowskiego opisują szczegóły swojego koszmaru
  2. Sylwester będzie bez fajerwerków, a WOŚP? Jest komentarz fundacji
  3. Dzieci pani Klaudii umierają. Ministerstwo zdrowia śmieje jej się w twarz
  4. Kamil Glik zbeształ publicznie polityka PiS! Internauci mu przyklasnęli
  5. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News