Mieli płacić najbogatsi, zapłacą WSZYSCY. PiS chciał to ukryć

Mieli płacić najbogatsi, zapłacą WSZYSCY. PiS chciał to ukryć

Chociaż PiS twierdził, że będzie to dotyczyło wyłącznie najbogatszych, wszystko wskazuje na to, że nie do końca tak to wygląda. Zapłacą wszyscy, chociaż partia rządząca najwyraźniej chciała to ukryć. 

Kiedy osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie protestowali w Sejmie, rozwój sytuacji śledziła cała Polska. Protestujący domagali się od państwa prowadzącego politykę prorodzinną wsparcia finansowego w ich trudnej sytuacji. Mieli zapłacić tylko najbogatsi obywatele - zapłacą wszyscy. Rząd wprowadził nową daninę dla osób osiągających najwyższe dochody, pod hasłem: "najbogatsi złożą się na osoby niepełnosprawne". Teraz, bazując już na konkretnym projekcie ustawy, wiemy, że tak naprawdę na ten cel będą się musieli złożyć... wszyscy podatnicy.

PiS oszukał swoich wyborców? Nowe informacje

Instytucja stworzona przez premiera Mateusza Morawieckiego - Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych miał utrzymywać się z daniny solidarnościowej. Byłoby to 4 proc. odprowadzane od dochodów przekraczających milion złotych. Fundusz miał mieć również dodatkowe źródło, którym byłby niewielki odsetek od składki na Fundusz Pracy odliczanej każdemu zatrudnionemu w naszym kraju. Dzięki takim zabiegom, rząd uzyskałby dodatkowe 647 mln zł. Jednakże to rozwiązanie jedynie na rok 2019. W kolejnym roku pojawi się kolejna, odrębna składka na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Jak się okazuje, nowej składki unikną jedynie samozatrudnieni. Chyba nie tego się wszyscy spodziewaliśmy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Edyta Górniak boleśnie poniżona. Fani są wściekli, nie mogą w to uwierzyć
  2. To dlatego Stenka zrezygnowała z roli. Usłyszała straszną diagnozę
  3. Makabra! Gwiazdor Polsatu z zakrwawioną twarzą, zdjęcie w sieci
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
  5. To koniec kariery młodego gwiazdora telewizji Polsat? Miał groźny wypadek
Źródło: innpoland.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News