Prawo i Sprawiedliwość chce nie dopuścić do emisji ostatniego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla Superstacji, w której prezes partii rządzącej m.in. określił swoich przeciwników „elementem animalnym”.  

Jak informowaliśmy wcześniej, w wywiadzie udzielonym Superstacji Jarosław Kaczyński mówił o tym jak wygląda polska polityka po 1989 roku. Zdaniem Kaczyńskiego, „przez ostatnie ćwierć wieku elity wmawiały Polakom, kto ma rządzić”.

 – W Polsce po 89 roku przyjęto, że tak naprawdę prawa ma jedna część społeczeństwa, a ta druga o innych poglądach, innych opcjach praw nie ma. Przez dłuższy czas przecież właściwie głoszono, że nie ma prawa być opozycją. W związku z tym nakręcano spiralę złości, niechęci i nienawiści, taką która już się z niczym nie liczyła – powiedział Kaczyński.

Według prezesa PiS, taką nagonkę, która „przekraczała wszelkie granice i świętości” miała podchwycić „najgorsza część społeczeństwa”.

 – Wszelkie świętości, wszystkie granice zostały przekroczone. No i to oczywiście oddziaływało na tę najgorsza część społeczeństwa. W każdym społeczeństwie jest taki element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny – stwierdził prezes PiS.

Jak się teraz okazuje, Prawo i Sprawiedliwość chce zablokować emisję wspomnianego wywiadu. Oficjalne tłumaczenie to „pomyłka”. Prezes Kaczyński miał być rzekomo przekonany o tym, że udziela wywiadu Polsatowi.

O staraniach obozu rządzącego poinformował dziennikarz „Polityki”, Wojciech Szacki.

fot. twitter
fot. twitter

Jak z kolei przekonują inne media powołujące się na słowa jednego z dziennikarzy Superstacji, aktualnie są prowadzone rozmowy na linii PiS – prezes Superstacji.  Adam Stefanik (prezes Superstacji) zaprzecza jednak i zapewnia, że materiał jest już gotowy do publikacji.

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński o swoich przeciwnikach: „Element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: newsweek

...

Zobacz również