PiS chce ustanowić rok 2017 rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej

PiS chce ustanowić rok 2017 rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej Źródło: fot. wikimedia / Piotr VaGla Waglowski / Robert Drózd

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt uchwały, która ustanowi rok 2017 rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej,  Królowej Korony Polskiej. Opozycja jest przeciwna temu pomysłowi. 

W 2017 roku przypada 300. rocznica Koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tego powodu posłowie obozu władzy przygotowali projekt uchwały, który ustanowi rok 2017 rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej,  Królowej Korony Polskiej.

Jak przekonuje senator PiS, Czesław Ryszka, w ten sposób poświadczone zostałoby, że Jasna Góra jest duchową stolicą Polski i jednoczy ona nie tylko wierzących, ale też niewierzących.

Jeśli uchwała przejdzie przez Sejm i Senat to będzie ona pierwszą tego typu. Do tej pory nie upamiętniano takich rocznic w ten sposób, ponieważ budziło to kontrowersje w społeczeństwie i wśród polityków.

I tym razem nie jest inaczej, politycy opozycji przekonują, że taka uchwała godziłaby w neutralność światopoglądową państwa.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News