Jak dowiedziały się media, Prawo i Sprawiedliwość planuje powiększyć kwotę jaką zarezerwowano w budżecie państwa na organizację Światowych Dni Młodzieży. Dodatkowe 80 milionów złotych zostanie zaczerpnięte ze środków pochodzących z ubezpieczeń społecznych. 

Jak informowaliśmy wcześniej, rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił przeznaczyć na „utrzymanie stosunków z Kościołem” ponad 500 milionów złotych, z czego 100 milionów złotych ma być przeznaczone na sfinansowanie Światowych Dni Młodzieży organizowanych przez Kościół katolicki w tym roku w Krakowie.

Jak się jednak okazuje, posłowie formacji Jarosława Kaczyńskiego, kierujący sejmową komisją administracji i spraw wewnętrznych, złożyli poprawkę do budżetu państwa, w której proponują powiększenie aktualnych 100 mln na sfinansowanie ŚDM do 180 milionów.

Blisko dwukrotnie większa kwota niż początkowo, którą rząd PiS chce przeznaczyć na sfinansowanie Światowych Dni Młodzieży, zostanie zaczerpnięta – jak zaproponowali posłowie formacji Kaczyńskiego – ze środków pochodzących z obowiązkowych ubezpieczeń społecznych.

Ponadto politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli poprawkę (jak zdradził mediom poseł PiS Edward Siarka, „na wyraźną prośbę rządu”), według której Fundusz Kościelny zostanie zwiększony o 17 milionów złotych.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: polskie radio / gazeta / fakt 24