PiS chce by posłowie PO kandydowali z list niemieckich!

PiS chce by posłowie PO kandydowali z list niemieckich! Źródło: fot. pixabay.com

Odwieczny konflikt między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością trwa w najlepsze. Jedna i druga storna dba o ty, by wyborcy za bardzo się nie nudzili i cały czas dostarcza tematów do komentowania. Tym razem poseł PiS zaproponował, by politycy PO startowali do wyborów w Niemczech.

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował, skierowaną do Polski rezolucję. Wezwano w niej Warszawę do przestrzegania wartości europejskich i zasad państwa prawa, a także potępiono "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości. To jednak nie wszytko, gdyż zainicjowano procedurę, zmierzającą do uruchomienia art. 7, czyli wprowadzenia sankcji. Posłowie PiS głosowali przeciw niej, a na znak sprzeciwu wyszli z sali posiedzeń. Co ciekawe dyscyplina partyjna nakazywała również europosłom PO głosowanie przeciw. Partia zgadza się z retoryką Brukseli wobec polskiego rządu, ale sprzeciwia się wszelkim sankcjom. Członkowie PSL wstrzymali się od głosu.

Kilku się wyłamało

Nielojalnie wobec swojej partii zachowało się sześcioro członków PO, którzy rezolucję poparli. Byli to Danuta Jazłowiecka, Danuta Huebner, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Róża Thun i Michał Boni. Ich zachowanie ostro skomentował Tomasz Siemoniak, który stwierdził, że za ten akt wyciągnięte zostaną wobec nich konsekwencje. - Odróżniamy rząd PiS-u, jego złe działania od takich konsekwencji, które będą konsekwencjami dla każdego Polaka, bo będą mogły oznaczać hipotetycznie ograniczenie funduszów europejskich. Stąd takie właśnie stanowisko - powiedział Siemoniak.

"To w ogóle skandal"

Sprawę głosowania szóstki europosłów PO skomentował w TVN 24 Ryszard Terlecki, poseł PiS. Polityk stwierdził, że takie zachowanie jest przekroczeniem wszelkich granic. Oskarżył europosłów o brak patriotyzmu i dodał, że jeśli zajmują szkodliwe dla naszego kraju stanowisko, powinni startować do wyborów z Niemiec lub Belgii. - Jest jeszcze półtora roku do wyborów, a ten establishment brukselski jakoś bardzo nerwowo się zachowuje i usiłuje za wszelką cenę uzasadnić swoje funkcjonowanie  To w ogóle skandal, że są tacy, którzy tak bardzo nie lubią, nie chcą własnej ojczyzny, że potrafią głosować przeciwko niej, to nie przypadek trochę rzeczywiście drastyczny. Głosowanie za rezolucjami, które mają karać Polskę za niepopełnione winy, to jednak, przekroczenie wszelkich granic i ta szóstka europosłów nie zasługuje na to, żeby w ogóle myśleć jako o przyszłych parlamentarzystach. Niech sobie kandydują z Niemiec, Belgii czy skąd chcą. Oni nie są patriotami, to z pewnością, ale oni też zachowali się obrzydliwie wobec własnej ojczyzny - powiedział Terlecki. źródło: newsbook.pl/dorzeczy.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News