Stacja TVN po raz kolejny może mieć poważne kłopoty z prawem i polskim rządem. Po wczorajszych protestach pod Sejmem zastrzeżenia co do pracy jej dziennikarza zgłosił minister Piotr Gliński. Sprawa została zgłoszona do KRRiT.

Wczoraj zamknięty został kolejny rozdział prowadzonej przez rząd PiS od wielu miesięcy reformy sądownictwa. Sejm przyjął szereg nowych przepisów, co wzbudziło ogromne poruszenia ich przeciwników.

Przy ul. Wiejskiej doszło do sporego protestu, w którym udział wzięli przedstawiciele wielu organizacji opozycyjnych, posłowie i zwykli obywatele. Nie obyło się bez interwencji policji. Mundurowi wynosili protestujących, szarpali się z nimi, a jeden z funkcjonariuszy został nawet ranny w wyniku… działania swojego kolegi.

Całość relacjonowały telewizje, także te internetowe. Na miejscu obecni byli także dziennikarze TVN. Relacja jednego z nich uznana została przez Piotra Glińskiego za niezgodną z prawem.

Rząd PiS ponownie bierze się za TVN

Podobnie jak podczas okupacji Sali Posiedzeń przez opozycjonistów, rząd PiS w osobie ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego uznał, że reporter TVN złamał prawo. Wtedy chodziło o sprzyjanie łamaniu prawa przez polityków opozycji, a teraz o nakłanianie policjantów do nieposłuszeństwa i zrzucenia zwierzchnictwa MSWiA.

Minister zwrócił się w swoim tweecie z zapytanie do właścicieli stacji oraz poinformował o skierowaniu sprawy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– Wczoraj wieczorem w TVN24 prowadzący program nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej. Zwracam się z pytaniem do właściciela tej stacji – Discovery Polska, czy akceptuje taki przekaz swojej telewizji? Proszę także o opinię w tej sprawie KRRiT – napisał wiceprezes Rady Ministrów.

Poprzednio, gdy sprawą relacji TVN zajęła się KRRiT, nałożyła na nią karę w wysokości 1,5 miliona złotych. Decyzja ta została jednak odsunięta. Jak będzie tym razem, przekonamy się już niedługo.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajna narada PiS! Ujawniono szczegóły spotkania na Nowogrodzkiej
  2. Lewandowski odpiera zarzuty w DDTVN! Chajzer go nie oszczędził
  3. Kwaśniewska ujawnia po latach! Jej małżeństwo było horrorem
  4. Mimo obietnic, chcą utrzymać okrutny przemysł futrzarski
  5. Modny plecak – must have tego sezonu

Czy oglądasz programy stacji TVN24?

Loading ... Loading ...

BULWERSUJĄCE wypowiedzi polskich duchownych [ZDJĘCIA]

Kuchenne rewolucje: Te lokale zostały zamknięte po wizycie Magdy Gessler!

źródło: wp.pl

...

Zobacz również