PiS bierze seniorów na celownik! Ich życie będzie teraz uciążliwe

PiS bierze seniorów na celownik! Ich życie będzie teraz uciążliwe Źródło: fot. pixabay.com

Rząd PiS przygotowuje właśnie prawo, które znacząco uderzy w polskich seniorów. Życie osób po 60. roku życia stanie się bardzo uciążliwe. Już niedługo częściej będą musieli stawiać się u lekarzy i to bynajmniej nie z powodu złego stanu zdrowia.

Polska coraz bardziej dąży do dostosowania się do unijnych przepisów i standardów. Bliższa integracja krajów Wspólnoty oznacza także ujednolicenie lub przynajmniej upodobnienie ich prawa i wymogów nakładanych przez rządy na obywateli. Tym razem na celowniku PiS znaleźli się najstarsi od 60. roku życia. Ministerstwo Infrastruktury swoimi działaniami dąży do poprawy bezpieczeństwa na krajowych drogach, dlatego też planuje wprowadzenie obowiązkowych i częstych badań dla najstarszych kierowców. Podobne przepisy obowiązują już w wielu innych krajach UE, a ich wprowadzenie w Polsce ma oczywiście na celu zrównanie sytuacji kierowców w całej Unii Europejskiej.

Rząd PiS wprowadzi obowiązkowe badania

Obecnie w Polsce starsi kierowcy, którzy swoje dokumenty poświadczający prawo do prowadzenia pojazdów otrzymali nawet kilkadziesiąt lat temu i to dożywotnio, nie są objęci obowiązkiem przechodzenia przez okresowe badania lekarskie. Jak donosi "Rzeczpospolita", za sprawą zielonego światła danego przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wolnością tą seniorzy długo cieszyć się nie będą. Wzorem innych krajów UE, rząd chce zmusić ich do meldowania się u specjalistów nawet raz do roku. Resort zachęcał do wizyt w przychodniach już wcześniej, jego wysiłki dały jednak mierne efekty. Procesem tworzenia przepisów zajmuje się polskie Biuro Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które w swoich wysiłkach współpracuje bezpośrednio z Brukselą. Niewykluczone, że dla najstarszych prawa jazdy będą wydawane nawet na krótszy okres. Możliwe, jest również, że Unia Europejska zdecyduje się na odgórne nałożenie jednolitych przepisów w całym swoim obrębie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tego nie spodziewał się nikt. ABW zatrzymało słynnego biznesmena „K.”!
  2. Dorwali telefon Pawłowicz! Teraz internet pęka ze śmiechu (ZDJĘCIE)
  3. Polscy hodowcy płaczą. Ukraińskie towary zalały nasz rynek
źródło: auto-swiat.pl Następny artykuł