Minister PiS wypowiedziała wojnę nastolatce! Poniosła sromotną klęskę

Minister PiS wypowiedziała wojnę nastolatce! Poniosła sromotną klęskę Źródło: Fot. Wikipedia

Anna Zalewska pełni funkcję minister edukacji narodowej od 16 listopada 2015 roku. Najtrudniejszym czasem jej kadencji okazał się okres, w którym rząd PiS wprowadzał w życie reformę szkolnictwa swojego pomysłu. Wtedy też między polityk i 16-letnią dziewczyną doszło do kontrowersyjnej sytuacji, która zaprowadziła strony sporu przed sąd.

Zalewska jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych przedstawicielek Prawa i Sprawiedliwości, która utrzymała jednak swoje stanowisko w czasie serii rządowych dymisji. Minister stanowczo walczyła bowiem o wprowadzenie reform proponowanych przez ugrupowanie, co ostatecznie zakończyło się jej sukcesem.

Kim jest Anna Zalewska?

Czas spotkań z nauczycielami oraz rodzicami uczniów nie okazał się jednak dla polityk łatwy. 19 grudnia 2016 roku Zalewska odwiedziła Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze, gdzie rozmawiała z miejscowymi samorządowcami. Nie spodziewała się jednak zdarzeń, do których doszło pod placówką. Dziesięciu przedstawicieli miejscowego Komitetu Obrony Demokracji zjawiło się pod szkołą, aby wyrazić swój sprzeciw wobec minister. W jej stronę wykrzykiwano wtedy słowo "sucz", które polityk uznała za obraźliwe, a protestujących postawiono przed sądem.

Decyzja sądu w sprawie znieważenia minister PiS

Jedną z odpowiedzialnych za zorganizowanie manifestacji osób okazała się 16-letnia dziewczyna. Sąd początkowo uznał ją więc za winną znieważenia funkcjonariusza publicznego, jednak odstąpił od wymierzenia kary. Ostatecznie, po wniesieniu apelacji, sędzia drugiej instancji umorzył sprawę. Stwierdził bowiem, iż "słowo "sucz" występuje rzadko, w związku z czym wątpliwym jest uznanie, że stanowi ono słowo powszechnie uznane za obelżywe", a nie ma pewności, czy nastolatka była jedną z wykrzykujących je osób. Minister Zalewska nie odniosła się jeszcze do tej decyzji, jednak bez wątpienia nie będzie z niej zadowolona.

ZOBACZ TAKŻE: Rydzyk szokuje i ujawnia! Straszna choroba niszczy Kaczyńskiego

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński będzie wściekły. Ujawniono jego prywatne SMS-y

ZOBACZ TAKŻE: Marta Kaczyńska tuż przed porodem przeżywa dramat. To może zaszkodzić dziecku!

ZOBACZ TAKŻE: Zdjęcie wstydu. Od 40 lat skazujemy psy na gehennę i straszną śmierć

Minister edukacji Fot. YouTube/Fakty RMF FM Fot. Wikimedia Commons/Kancelaria Premiera Fot Flickr
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News