PiS szykuje kolejne 500 plus. Władza chce płacić za Polaków

PiS szykuje kolejne 500 plus. Władza chce płacić za Polaków

500 plus stanowi obecnie jeden z najważniejszych programów socjalnych realizowanych przez rząd z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Co ciekawe, politycy szykują się obecnie do prowadzenia kolejnych ulg bądź dopłat dla polskich obywateli. Tym razem mają one pomóc zwalczać problem rosnących rachunków za media.

500 plus bez wątpienia przekonało dużą część wyborców do oddania swego głosu w wyborach parlamentarnych 2015 właśnie na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Świadczenie niezmiennie trafia do wielu krajowych rodzin, które mają traktować środki jako pomoc w utrzymywaniu najmłodszych Polaków, szczególnie w najbiedniejszych domostwach.

Najpierw 500 plus, teraz dopłaty za media?

Jak się jednak okazuje, rząd już dziś planuje wprowadzenie kolejnej pomocy dla większości społeczeństwa. Będzie ona dotyczyła zwiększających się cen energii, które uderzą w budżety krajowych domostw. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą jednak, aby Polacy nie odczuli tej tendencji aż tak mocno. -
 Jesteśmy świadomi wagi problemów wynikających ze wzrostu cen energii. Planujemy wprowadzenie pakietu rozwiązań osłonowych dla obywateli i odbiorców przemysłowych - ujawnił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Plan maksymalny to przeznaczenie jednej trzeciej tych przychodów (z emisjo CO2) dla branż energochłonnych, a reszty na rekompensaty dla obywateli, którzy rozliczają się z fiskusem w ramach pierwszego progu podatkowego. Więcej zwolenników ma jednak wsparcie tylko najuboższych - wyjaśnił także bezpośrednio polityk należący do Rady Ministrów pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego.   Nie wiadomo jeszcze, czy świadczenie zostanie wprowadzone w formie ulg, czy też konkretnych dopłat. Ma ono osiągnąć próg ok. 240 zł rocznie dla jednego gospodarstwa domowego. Program obejmie ponoć nawet 95% rodzin bez względu na wysokość przychodu, jeżeli oczywiście nie zostanie ostatecznie zmieniony w pomoc kierowaną jedynie do ubogich.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co o kolejnym projekcie pomocy finansowej od rządu sądzą eksperci?

- Rekompensata tej wysokości niemal w pełni pokryłaby realny wzrost cen energii w przyszłorocznych taryfach. Gdyby spółki obrotu energią wnioskowały o podwyżkę pokrywającą w pełni wzrost ich kosztów, gospodarstwo domowe zużywające średnio 2,5 MWh rocznie musiałoby zapłacić za prąd ok. 250 zł więcej - powiedział w rozmowie z redaktorami dziennika Michał Suska, ekspert z Business Centre Club. Polacy już dziś pozytywnie wypowiadają się na temat proponowanego przez rząd Mateusza Morawieckiego projektu. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób może on ewentualnie wpłynąć na sytuację krajowego budżetu oraz ogólny stan gospodarki, który w ostatnim czasie pogarszać ma rosnąca inflacja.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mateusz Morawiecki zaliczył katastrofalną wpadkę! Leśnik nie był w stanie ukryć zdziwienia
  2. PRAWDZIWY przełom ws. katastrofy smoleńskiej! Wrak może wrócić do Polski
  3. Kostki lodu z owocami? To prawdziwy hit, który wygląda pięknie
  4. Staruszek zrobił coś niesamowitego dla bezpańskiego psa! Film robi furorę w sieci
Następny artykuł