Poseł PiS chce wyrzucenia określeń "przed naszą erą" i "naszej ery" ze szkół. Twierdzi, że to komunizm

Poseł PiS chce wyrzucenia określeń "przed naszą erą" i "naszej ery" ze szkół. Twierdzi, że to komunizm Źródło: .

Poseł PiS apeluje o ogromne zmiany w szkołach. Chciałby, aby usunięto z użycia określenia "przed naszą erą" oraz "naszej ery". Stwierdził, że to pozostałość po PRL i komunizmie.

PiS już jakiś czas temu zajął się tak zwaną "dekomunizacją". Zmieniono nazwy ulic, oraz obniżono emerytury byłym funkcjonariuszom aparatu państwowego, którzy mieli pecha pracować w służbach w okresie PRL. Okazało się, że to nie wystarczy - poseł partii rządzącej chce zmian w programie edukacyjnym, które jeszcze bardziej "schrystianizują" Polskę.

Poseł PiS chce aby zamiast "naszej ery" mówiło się "roku pańskiego"

Zbigniew Dolata chciałby usunięcia z przestrzeni publicznej znanych nam wyrażeń "przed naszą erą" i "naszej ery". Stwierdził, że te ustalone za czasów PRL wyrażenia, powinno się zmienić na terminy "przed Chrystuem" oraz "po Chrystusie" lub przejść na znane w krajach europejskich "Anno Domini" (rok pański). 

- Ich wprowadzenie [mówił o określeniach "p.n.e." oraz "n.e" - dop. red.] w czasach PRL było ważnym z punktu widzenia komunistów elementem sowietyzacji Polski [...] Komuniści bowiem wprowadzając nową nomenklaturę nie wyznaczyli innego roku pierwszego niż narodzenie Jezusa Chrystusa. Warto podkreślić również, że stosowanie terminów "przed Chrystusem" i "po Chrystusie" jest oczywistością w ogromnej większości krajów Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Południowej, czy w Australii - mówił z Zbigniew Dolata.

Zbigniew Dolata uważa, że dopiero za rządów PiS nastąpiła dekomunizacja

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poseł stwierdził także, że podobne rozwiązania zastosowano w innych krajach należących niegdyś do RWPG - takich jak Czechy, Słowacja czy Węgry. Dolata powiedział także, że stosowanie "przed Chrystusem" i "po Chrystusie" byłoby wyrazem szacunku dla polskiej tożsamości oraz jej narodowego dziedzictwa kulturowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka uprawiała stosunek z nieznajomym. Rano powiedział jej tak bezczelne słowa, że aż ją wbiło w ziemię
2. FPP: Fiskus przywłaszczył sobie bezpodstawnie miliard złotych. Możesz odzyskać swoje pieniądze

Ponadto poseł PiS zaznaczał także, że dopiero za rządów jego partii, w Polsce rozpoczęto skuteczne działania, które mają usuwać skutki władzy PZPR. Zaznaczył także, że niektóre samorządy stawiają w tej kwestii "opór".

- W ostatnich latach z przestrzeni publicznej, mimo oporu części samorządów, znikają ostatnie nazwy ulic i pomniki - relikty i symbole komunizmu - powiedział Dolata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka z przerażeniem patrzyła, jak KSIĄDZ uderza niemowlakiem o chrzcielnicę. To był chrzest jak z horroru
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Ekspertka od erotyki szokująco o Roksanie Węgiel. Chyba zapomniała, że ona ma tylko 14 lat
  4. Uczniowie dowiedzieli się, że dyrektorka zachorowała na nowotwór. Ich reakcja miażdży serce
  5. Rozenek założyła tak krótkie szorty, że wiele nastolatek by się na to nie zdecydowało. Wszyscy zobaczyli jej walory

Źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News