Trzymają tę książkę w ścisłej tajemnicy. Za kilka dni ma mocno uderzyć w PiS

Trzymają tę książkę w ścisłej tajemnicy. Za kilka dni ma mocno uderzyć w PiS Źródło: .

PiS może mieć wkrótce poważne kłopoty. Tajemnice partii mogą wyjść na jaw i mieć druzgocące konsekwencje dla przyszłości rządu. Wszystko za sprawą książki o człowieku, którego działania obaliły już władzę Platformy Obywatelskiej.

PiS ma się czego bać. Już wkrótce cała Polska ma poznać kulisy jednego z największych skandali politycznych ostatnich lat- afery podsłuchowej. Spowodowała ona olbrzymi kryzys w rządzie Platformy Obywatelskiej i pośrednio doprowadziła do jej upadku, a teraz okazuje się, że wiele o tej sprawie jeszcze nie wiemy. Na ujawnieniu tego, co jeszcze nieznane, najwięcej ma podobno stracić Prawo i Sprawiedliwość. 

PiS w opałach? Wiele może się wydać

Ujawnieniem sekretów afery podsłuchowej straszy PiS odpowiedzialny za nią Marek Falenta. Biznesmen, który przebywa obecnie w warszawskim areszcie, napisał do Andrzeja Dudy list z prośbą o ułaskawienie. Jak informuje "Rzeczpospolita", nie jest to jednak pokorne pismo, a szantaż. Falenta grozi, że wkrótce zdradzi niewygodne dla rządu kulisy afery. Sugeruje, że zapewniono mu bezkarność i wymierne korzyści, jeśli pomoże w odsunięciu PO od władzy, a teraz czuje się przez PiS oszukany. Falenta ma mieć asa w rękawie w postaci nagrania rozmowy Mateusza Morawieckiego z prezesem PKO BP.

Zanim jednak dojdzie do publikacji nowych nagrań, może dojść do jeszcze jednego wstrząsu. Wydawnictwo Arbitror ogłosiło na Twitterze premierę książki o Falencie i kulisach afery podsłuchowej. 

 – Za tydzień ukaże się książka, która będzie rzucała światło na aferę podsłuchową nie tylko pod kątem technicznym, ale i pod kątem zleceniodawców, oraz tych, którzy na tym najbardziej skorzystali. Pokaże tło związane z polityką oraz służbami specjalnymi – mówi portalowi WP właściciel wydawnictwa, Marcin Celiński.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Książka jest tak skrzętnie skrywana, że nieznany jest nawet jej autor, a wszystko podobno z powodów ostrożności. Gdy publikowano książkę Tomasza Piątka "Morawiecki i jego tajemnice", której jeden z rozdziałów poświęcony był Falencie, drukarze mieli otrzymywać od dziennikarzy duże pieniądze za wyniesienie tego tekstu z drukarni. Właściciel wydawnictwa boi się, że w tym przypadku też mogłoby dojść do przecieku.

Wydaje się, że najbliższy tydzień pozwoli poznać lepiej kulisy największej afery politycznej ostatnich lat. Pytanie, czy będą one na tyle sensacyjne, by zatrząść w posadach kolejnym rządem. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Jakie wykształcenie ma Robert Janowski? Skończył jedne z NAJCIĘŻSZYCH studiów! Zdębiejecie, gdy się dowiecie jakie!
  2. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel! 
  3. RCB ogłosiło na dzisiaj pomarańczowe alerty 2 stopnia. Krzysztof Jackowski zdumiewa wizją końca upałów w czerwcu
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Najnowsze doniesienia mediów ukazują prawdę nt. członków rodziny tragicznie zmarłego Wodeckiego. Są bolesne
  6. Złapiecie się za głowy, jedyne takie imię na świecie. Należy do synka kultowego artysty disco polo

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News