Dostali od PiS ponad 7 milionów złotych na portal o Puszczy Białowieskiej. Rzeczywisty koszt zrobienia takiego portalu? Maksymalnie 60 tysięcy złotych

Dostali od PiS ponad 7 milionów złotych na portal o Puszczy Białowieskiej. Rzeczywisty koszt zrobienia takiego portalu? Maksymalnie 60 tysięcy złotych Źródło: Wikimedia Commons/Jacek Karczmarz

PiS przekazał gigantyczną, publiczną dotację na powiązaną bezpośrednio z partią fundację. Wydano 7 milionów złotych na projekt, którego koszty zmieściłyby się w dużo mniejszej sumie.

PiS ma związki z fundacją "Niezależne media", którą założył Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Przez zrzeszenie przebiło się wielu członków Prawa i Sprawiedliwości, jak choćby dziennikarz TVP Michał Rachoń. Swoją obecność odnotowywał także kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorz Tomaszewski. Okazało się, że fundacja otrzymała gigantyczne dofinansowanie od Prawa i Sprawiedliwości.

PiS przekazał siedem milionów na zrobienie strony, która kosztowałaby 60 tysięcy złotych

Fundacja nigdy wcześniej nie zajmowała się ekologią. Kiedy jednak rozpisano przetarg na stworzenie portalu o Puszczy Białowieskiej, który do 2021 roku będzie znała połowa Polaków - dopisano do statutu działalność ekologiczną i dołączono do konkursu. Ostatecznie 7-milionowe dofinansowanie dostały właśnie "Niezależne media".

Za uzyskaną kwotę fundacja założyła portal "Puszcza.tv" na którym można oglądać na żywo widok z kamery zamontowanej w Puszczy Białowieskiej. Jak jednak podają eksperci - koszty wykonania tego zabiegu są w gigantyczny sposób zawyżony, bo taki serwis można założyć za dużo mniejsze pieniądze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Według naszej kalkulacji wyszło, że taki serwis powinien kosztować między 31 a 67 tysięcy złotych netto, nie uwzględniając kosztów administracji i dalszej obsługi technicznej - stwierdził w rozmowie z TVN, Tomasz Kubera, przedstawiciel agencji, która zajmuje się profesjonalnymi stronami internetowymi.

Nie dość, że "kosztowało" 7 milionów to jeszcze nie działa. Nie ma też chętnych na oglądanie przekazu

Biorąc pod uwagę koszty stworzenia portalu, można by się spodziewać najwyższej jakości i naprawdę ciekawych materiałów przyrodniczych. Eksperci wskazują, że za siedem milionów można wyprodukować dokumenty na poziomie najlepszych kanałów pokroju Discovery. Niestety, jedna z kamer już nie działa, jakość ich przekazu nie powala na kolana i wszystkie są umieszczone z dala od zwierzęcych szlaków, przez co przez większość czasu można oglądać jedynie drzewa.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wyrzucił żonę z domu dla kochanki. Nie spodziewał się jednak tak okrutnej zemsty
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Ponadto nie ma też zbyt wielu chętnych na oglądanie portalu. Okazuje się, że stronę odwiedza zaledwie 10 tysięcy użytkowników miesięcznie, kanał na YouTube subskrybują zaledwie 272 osoby, a Twitter, Instagram czy Facebook wcale nie mają lepszych wyników. To dosyć niepokojące, biorąc pod uwagę, że czas na popularyzację portalu był do 2021 roku.

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu