Piotr Żyła zaskoczył całą Polskę! Upamiętni śp. Adamowicza na oczach milionów

Piotr Żyła zaskoczył całą Polskę! Upamiętni śp. Adamowicza na oczach milionów

Piotr Żyła jest jedną z rewelacji trwającego sezonu skoków narciarskich. W niczym nie przypomina skoczka-śmieszka, którym zachwycaliśmy się kilka lat temu. W najbliższych zawodach w Zakopanem na oczach milionów wykona bardzo znaczący gest w stronę zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza.

Piotr Żyła jest mocnym ogniwem polskiej drużyny w zmaganiach Pucharu Świata. Razem z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim znajduje się w ścisłej czwórce najlepszych skoczków sezonu. Polacy ustępują jedynie fenomenalnemu Japończykowi, Ryoyu Kobayashiemu.

Piotr Żyła wybrał szczególny utwór. Związany z marszem milczenia po śmierci Pawła Adamowicza

Przed Polakami szczególnie ważne zawody. W najbliższy weekend zmagania przeniosą się do Zakopanego. Wszyscy w świecie narciarskim wiedzą, że w skoki pod Tatrami mają szczególny wymiar. Głównie z uwagi na imprezowy charakter zawodów - do skoków puszczana jest muzyka, a zawody prowadzi profesjonalny DJ. W tym roku sprawy przybrały nieco inny wymiar. Ze względu na tragiczną śmierć Pawła Adamowicza i ogłoszenie żałoby narodowej (od piątkowego popołudnia do sobotniego wieczora), w pierwszym z konkursów PŚ skoczkowie nie będą skakali w rytm puszczanej z głośników muzyki. Pierwszy konkurs ograniczy się jedynie do relacji spikera. W niedzielę, kiedy żałoba narodowa już nie będzie obowiązywała, przewiduje się już klasyczny, "zakopiański" konkurs. Skoczkowie będą oddawali swoje próby w rytm wybranych przez siebie kawałków. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Piotr Żyła zdobył się w tym miejscu na piękny gest. Polak chce również w niedzielę upamiętnić zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza. Na piosenkę wybrał sobie utwór Disturbed "Sound of Silence", którą grano podczas marszu milczenia na cześć Adamowicza. - Piotrek, kojarzony zawsze z radosną humorystyczną stroną, wybrał utwór, który przecież jest odtwarzany podczas wielu zgromadzeń mających na celu czczenie pamięci Adamowicza - powiedział dla TVP Sport Michał Sieczko, jeden z organizatorów oprawy PŚ w Zakopanem. Kamil Stoch wybrał dla siebie wyszukany utwór zespołu Dropkick Murphys "I m shipping up to Boston". Dawid Kubacki obstawił "Zawsze do celu", a Maciej Kot "Titanium" w wykonaniu Davida Guetty i Sia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ewa Kasprzyk wolałaby TO ukryć. Szokujące informacje o aktorce ujrzały światło dzienne
  2. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  3. Piotr Żyła powiedział o końcu swojej kariery. Kibiców wmurowało w ziemię
  4. Media przekazały, że gwiazda TVN stoczyła się na dno. Celebrytka wskazała winnego swojego nałogu
  5. Justyna Żyła właśnie rozwścieczyła pół Polski. Będzie największą gwiazdą Polsatu
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News