Wszystkie oczy skierowane są na Piotra Żyłę. Jak poradzi sobie z taką presją?

Wszystkie oczy skierowane są na Piotra Żyłę. Jak poradzi sobie z taką presją? Źródło: screen Skijumping.pl

Piotr Żyła nie może zaliczyć obu ostatnich konkursów do udanych. Sympatycznemu skoczkowi brakowało trochę szczęścia, by stanąć na wymarzonym dla sportowca podium. Jak tym razem poradzi sobie z presją?

Piotr Żyła uchodzi w gronie polskich skoczków za specjalistę od lotów narciarskich. Świadczy o tym świetny rekord życiowy Żyły, ponad 245,5 metra z norweskiego Vikersund.

Piotr Żyła przełamie nieprzyjemną dla sportowca passę? Za chwilę kolejny konkurs lotów

W tym roku zerkamy na jego poczynania w Pucharze Świata ze szczególną uwagą. Polak ustabilizował formę, nie złamały go przy tym kontrowersje związane z rozwodem. Żyła regularnie plasuje się w okolicach czołowej "10", a nawet podium, przeżywając w wieku 32 lat najlepszy sezon w karierze. Dowodem wysokiej formy Żyły są ostatnie konkursy. W piątkowej i sobotniej rywalizacji na mamuciej skoczni w Oberstdorfie Polak oddawał znakomite pierwsze skoki. W obu rywalizacjach dawały one Polakowi 2. miejsce po pierwszej próbie, a więc znakomite pole do rywalizacji o zwycięstwo, jak i utrzymanie pozycji na podium. Niestety, Polak nie miał szczęścia do warunków, nie obyło się też bez drobnych błędów technicznych. W pierwszym z konkursów przegrał z nieobliczalnym Słoweńcem Timi Zajcem, kolegą z kadry Dawidem Kubackim i Niemcem Markusem Eisenbichlerem. W sobotę sytuacja się powtórzyła. Żyła nie utrzymał miejsca na "pudle" spadając za Japończyka Ryoyu Kobayashiego, Eisenbichlera i Austriaka Stefana Krafta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejne rozczarowanie naszego skoczka

Dla Żyły to kolejne rozczarowanie. Będący w formie zawodnik kończy zawody PŚ na 4 miejscu po raz trzeci z kolei! Poza wspomnianymi konkursami w lotach, tuż za podium stanął również w zawodach w japońskim Sapporo (27 stycznia). Czwarte miejsce uchodzi w skokach narciarskich za najgorsze z możliwych. Żadem z rywalizujących o sukcesy skoczków nie lubi kończyć zawodów za podium. A co dopiero kilka konkursów z rzędu! Mamy nadzieję, że Piotr Żyła przełamie nieprzyjemną passę i dziś doleci do wymarzonego podium. Transmisja z niedzielnego konkursu w Oberstdorfie rozpocznie się przed godz. 16:00 w TVP 1 i polskim Eurosporcie.Peugeot 308 Sprawdź!

  1. Piotr Żyła nie chce o tym mówić. Sportowiec unika odpowiedzi
  2. Piotr Żyła przerwał. Justyna ujawnia kulisy rozpadu małżeństwa
  3. Córka Ewy Bem osierociła dwójkę dzieci. Piosenkarka z rozpaczy przerwała karierę
  4. Anna Jantar i Jarosław Kukulski nie byli szczęśliwi? On zdradzał ją z jej największą rywalką
  5. Justyna Żyła poznała swojego partnera. Wie, z kim wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu