Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było

Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było Źródło: yotube.com/SuperExpress

Piotr Żyła sprawił, że Adam Małysz ma powody do zmartwień. Utytułowany polski olimpijczyk i wielokrotny mistrz świata obawia się, że sportowiec tym razem nie zachwyci kibiców swoją formą i jego występ w nadchodzących Mistrzostwach Świata będzie bardzo słaby. Czy były skoczek ma się czego obawiać i czy spełnią się jego najczarniejsze myśli?

Piotr Żyła może wprawiać w zaniepokojenie? Według byłego mistrza świata w skokach narciarskich - Adama Małysza, forma Żyły odstaje od reszty kadry narodowej i jego występ w trakcie weekendowego konkursu w austriackim Innsbrucku może być daleki od udanego.

Piotr Żyła szokuje słabą formą. Uzasadnione obawy Małysza?

O swoim niepokoju związanym z formą polskiego skoczka, Małysz podzielił się w wywiadzie z Onetem. Były reprezentant Polski uznał, że konkurs w Innsbrucku może zakończyć dobrą serię występów sportowca.

- Jestem optymistą, ale i realistą. Na pewno nie było tragedii, choć wiem, że Piotrek Żyła nie skakał dobrze. To nie było to, co w Willingen. O niego boję się najbardziej. Wiem, że wymaga od siebie bardzo dużo i czasami wychodzi tak jak w kwalifikacjach - powiedział były skoczek narciarski

Według Małysza fakt, że konkurs indywidualny odbędzie się w sobotę, a drużynowy w niedzielę także nie wpływa dobrze na morale i formę zawodnika, który jest w stanie o wiele lepiej zaprezentować się w trakcie zmagań w drużynie.

- Wolałbym, żeby w sobotę był konkurs drużynowy, bo Piotrek na te zawody potrafi się mocno sprężyć. Z drugiej strony z Piotrkiem bywało już tak, że na treningach nie wiedział, jak się skacze, a przychodziły zawody i prezentował się dobrze - powiedział wielki mistrz skoków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małysz widzi cień szansy

Pomimo negatywnego nastawienia do obecnej formy Piotra Żyły, Małysz wierzy w to, że zawodnik przed konkursem postara się wziąć za siebie i poprawić swoje obecne wyniki.

- W zawodach potrafił zaskoczyć. I na to liczymy. Pewnie w piątek wieczorem trener Stefan Horngacher spotka się z Piotrkiem. Zawsze, kiedy jest problem, to siadają i długo rozmawiają. I Piotrek jest później innym człowiekiem. Wierzę, że będzie tak, jak zawsze - powiedział dziennikarzowi Onetu były sportowiec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż lubianej prowadzącej DDTVN ma niezwykle odpowiedzialną pracę. Tworzą piękną parę!
  2. Barbara Kurdej-Szatan KOŃCZY karierę? Fanów zamurowało. Jest komentarz aktorki
  3. Widzom DDTVN poopadały szczęki! Anita i Adrian z "ŚoPW" przekazali wielką nowinę
  4. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  5. Służby wydały ostrzeżenie. Rossmann wycofuje całe partie towaru

 

źródło:Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News